Imetabane jõulupuu - kuusk, plastik või miski muu

Jõulud on ukse ees. Kes ei tahaks pühade ajaks luua oma koju pisutki jõulumeeleolu!? Mäletan, kuidas me vanasti isa, venna ja onudega käisime metsast kuuske toomas - see oli tore traditsioon. Noore poisina olin alati õhinal metsa vahel mütates, otsides seda kõige ilusamat kuusepuud, mida sõjasaagina tarida koju emale demonstreerimiseks. Traditsiooni teine pool seisnes koos emaga ja vennaga puu ehtimises. Ema otsis kapi otsast välja need samad armsad ehted, mida me kasutasime igal aastal. Mul olid välja kujunenud omad lemmikud, mida ma alati ise tahtsin puu külge sättida. Kuusepuu oli minu jaoks maagiline ja ligitõmbav. Mäletan, kuidas ma tahtsin isegi puu all magada. Mu soovi täitmiseks tõmbasime koos emaga kuusepuu kõrval oleva lahtikäiva tugitooli lahti ning tegime mulle mõnusa jõuluaegse aseme. Jõulutulesid ei lubanud ma kunagi ära lasta – mulle meeldis, kui nende säravate tähtede valguskiired öö läbi mu pead paitasid.

Nüüdseks olen jõudnud sinnamaale, et otsustasin teistmoodi perele soetada pisut isemoodi jõulupuu. Enam ei tahtnud minna metsa kuuske varastama. Enam ei tahtnud minna kuuseturule ostma maharaiutud puunotti, mis veepanges ulpides oma viimseid elupäevi näeb. Enam ei tihka hankida sae, noa ja kirvega retsitud kena väljanägemisega jõulupuud, mis nädalpäevi hiljem okkaid maha ajades hinge heidab. Ka ei tundunud paeluvana kasutada alternatiivset kunstjõulupuud, mis osade loodusäästjate ja pedantide seas on populaarseks saanud. Paraku tehislik ei oma hinge ja selle energia lained võnguvad minu energiaga võrreldes vastandfaasis, mille tulemusena jõulumeeleolu nõrgeneb. Ometigi peab ju leiduma lahendus, mille energia oleks samas faasis minu omaga, et tekiks maksimum seisund ehk kirgastunud või ülev olek.

Kui ma ükspäev lillepoest mööda kõndides nägin ühte armsat helerohelist okkakujuliste lehtedega igihaljast puud, mida botaanikud nimetavad ebaküpressiks, teadsin kohe, et ühel päeval tahan ma seda taime omale tuppa. See päev saabuski üsna pea, sest tundsin, kuidas on võimalik sellest kuhikja võraga taimest luua imetabane jõulupuu. Mõeldud tehtud. Janika, kes tavaliselt on kiitvate sõnadega kitsi, ütles: “See on kõige ilusam jõulupuu, mida ma oma elus näinud olen.” Aga kõige suurem hea meel on mul selle üle, et meie jõulupuu on elus, omab hinge ja jääb minuga veel pikaks ajaks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar