Esmaklassiline teenindus Selveris


Midagi head on ka selles uues ajastikus, mis on saabunud planeedile Maa. Kui enamasti iseloomustatakse antropotseeni ookeanide hapestumisega, troopiliste metsade hävimisega, väetiste ülemäärase kasutamisega, süsinikdioksiidi hiiglaslike koguste paiskamisega atmosfääri jne, siis omalt poolt toon uusima ajajärgu märksõnaks ka esmaklassilise klienditeeninduse.

Lähen mina Selverisse teostama oma tavapäraseid sisseoste. Kogunud kokku vajaliku kauba, suundun kassasse, mille taga on pikk järjekord. Selle asemel, et närvitseda ja ennast üles kütta järjekorras seismise pärast, vaatan rahulikult ringi ja jälgin inimesi. Mulle meeldib vaadelda, kuidas inimesed käituvad, mida ostavad ja mil määral oma aega ostlemiseks veedavad. Inimesed on nii erinevad ja huvitavad.

Minust eespool oli kassas üks kena naisterahvas, kes valmistus kauba eest maksma. Ta vaatas pisut murelikult ringi ja pöördus siis kassapidaja poole, kes ilmselt naeratas talle ja võimalik, et küsis midagi viisakalt ja meeldivalt, sest ostja poolt vastati midagi, mida ma ei kuulnud, kuid seda lauset saatis mõnus rahulolev naeratus.

Saabus ka minu kord seista kassapidaja ette. Lahke naeratus ja viisakas tervitus vaatasid mulle selliste silmadega otsa, et liigutas lausa hingelõpmeid. Kassapidaja võttis kõigepealt kassalindilt kilekoti, tegi selle lahti ja asetas selle teiselt poolt kassat minu ette. Seejärel hakkas ta kaupa ükshaavalt läbi skänneerima, andes kõik asjad mulle otse kätte, et mul oleks mugavam oma ostud kotti laadida. Kuna ma polnud sellist teenindust varem kogenud, tänasin teda korduvalt eriti siiralt ja sügavalt. Soe naerusuu ulatas mulle peenelt kviitungi ja tänas mind ostu eest. Täiuslikuks lõpetuseks asetas ta tänutundest kokku peod oma südame kohale ning noogutas peaga, just nagu seda teevad paljud kõrgelt arenenud hinged. Hämmastav! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar