Kuidas ma vabatahtlikult 6 kleiti selga panin ja 10 kleidieksperdil rääkida lasin...No tere! Olen parasjagu ühes Keenia hotellis, kus koolitame Ghana, Keenia ja Uganda partnerorganisatsioone, kuid mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Tahtsin mainida, et kuna ei puudu ka siit toast padjapüürid, siis saan ka täna tänu nendele teieni kvaliteetse heliga postituse tuua. Ja veel millise postituse !!!!! 

Ühel aastalõpupäeval läksime Mica ja Meelisega shoppama. Niimoodi spontaanselt. Nagu ikka kõige paremad asjad juhtuvad. Plaanid olid meil hoopis-hoopis teised. Kui mehed laia valikut imeodavaid kleite nägid, siis läksid nende silmad särama ning mulle kuhjati proovimiseks kokku ikka korralik mägi erinevaid kleite.

Üldiselt mulle riideid shopata ei meeldi. Või noh, "mitte meeldima" on tagasihoidlikult väljendatud. Ma lihtsalt ei viitsi otsida mööda poode, proovida erinevaid asju, uuesti sealt kabiinist välja ronida ja veel proovida ja veel otsida ja... Mis siis lõppeb sellega, et kui ma juba ükskord poodi sattunud olen, siis ostan kohe korraga suure hulga asju ning kui mulle veel midagi väga meeldib, otsan seda mitu tükki, et ma võimalikult pikka aega enam poodi minema ei peaks.

Kuid Mica ja Meelisega shoppamine oli hoopis teistsugune kogemus. Sel ajal, kui mina poes korra ringi vaatasin ja ühe telefonikõne tegin, oli mulle juba kuskil 15 kleiti kokku valitud. Ka proovimine oli lihtne - panin kleidi selga ja juba tuli karm ja aus hinnang, misjärel kleit kas kohe meestele tagasiviimiseks üle proovikabiini ääre lendas või hoopis otsukuhja langes. Kümne minuti pärast oli 6 kleiti välja valitud ning suundusin kassa poole. Niimoodi võiks tihedamini poes käia. 

Mehed ei suutnud ära oodata, et millal ma lõpuks ometi end kodus nende valitud kleitides siis ringi lendama hakkan ning kaua ei pidanud nad ootama. Panin aga kleidid selga ja hakkasime pildistama ning no kui ma varem oleks teadnud, et mõne riidehilbuga saab mu elukaaslased nii elevile ajada, siis oleks ma ehk varemgi midagi selga ajanud...vist. Tegime siis poole ööni pilte ning vaatasime neid poole hommikuni. Mica korrutas nagu mantrat, et "täitsa lõpp, milline naine!!!" ning ühel hetkel sain aru, et ta räägib minust :)

Mõtlesin teha väikese eksperimendi, et kuidas ja kas erinevad meeste ja naiste arvamused täpselt ühest kleidist. Seega pöördusin sõprade-tuttavate poole ja palusin kleite hinnata. Nojah. Mina, kes ma tavaliselt alustan juttu umbes nii, et "õu, homme jalkat teeme?" või "sa ei taha minuga suvel läbi Eesti matkata vä?", küsisin nüüd: "ah, panin 6 kleiti selga, äkki viitsid hinnata." Ootamatult ei olnud kõige huvitavamad hinnangud, vaid hoopis reaktsioonid mu küsimusele. Just meeste poolt. Sain igasuguseid ee...vastuseid. Just nendelt, kes hinnata ei soovinud. Kellel oli kleitidega ja naistega kleitides oma ja väga eriline suhe ja... noh rääkimata igasugustest muudest isiklikumat laadi ülestunnistustest. Enamus inimesi kommenteeris aga lihtsalt midagi stiilis, et kui juba Janika kleidi selga tõmbas, siis eks tuleb ka võimalust kasutada ja hinnata, sest seda pole ju varem nähtud.

Aga mis siin ikka pikka juttu teha. Laon aga visuaali letti. Vaadake ja arvake oma. Eksperdid on oma hinnangud juba andnud :) Vihjeks võin öelda, et üks arvamus laekus mulle ka audioformaadis, kuid selle jaoks on täiesti oma jutukest...või siis maailma vaja. Ehk siis homme näeb päevavalgust veel üks väga põnev hinnang :) Seniks aga nautige seda, mis 5 naist ja 5 meest kleitidest arvasid. Juhul, kui soovid enne arvamuste lugemist tutvuda vastanute profiilidega ja arvamusega kleidikandmisest, keri postituse lõpupoole.


Kleit nr 1

NAISED:
Darina (31) Mu lemmik, viisakas ja kena must kleit, kuna on hea lühedusega, siis üldmulje on väga hea. Sobib kandjale väga hästi.
Tiina (27) Mõnus kleit. Meeldib pikkus ja muster. Samuti on kaeluse osa mõnus – mitte liiga avar, et külm hakkaks jahedamas ruumis või ka liiga kinni, et pooma hakkaks. Seda kleiti kannaks isegi.
Kärt (27) Esmapilgul nagu klassikaline little black dress, mis on alati kindla peale minek, sest see lihtsalt sobib igale poole igaks elujuhtumiks. Lähemalt vaatama hakkasin, siis sain aru, et seal on ikka twist ka ja hoopis pitskleit heledal põhjal tundub olevat (on siis või?). Igaljuhul väga hästi sobib, teeb need pikad sääred lausa lõpmatuks, ilus lihtne ja kehaga sobib lõige. Väga nooruslik. Üks favoriite kindlasti.
Elen (31) Kaunis, tütarlaselik ja vallatu, toob esile jalad. Sobib ideaalselt õhtul tüdrukutega välja minekuks, mil jõutakse ka kusagile rahulikult õõtsuma/tantsima.
Külli (25) Kleit, millega minna sünnipäevale, klubisse, ühesõnaga peole. Üsna lühike, nii et julgetele.

MEHED:
Vinskaja (24) Särav ja särtsakas 
Juhan (26) Stiilne; seksikas (ikkagi mini); eeldan, et on ka mugav.
Šven (27) "Huvitav, miks ma midagi kõrvaklappidest ei kuule…“.
Kõikidest kleitidest kõige lühem. Niikaua kui endal sellega mugav on, laske käia. Värvipoolest mitte kõige igavam oma heledate laikudega, mis pikema vaatluse korral paistab isegi moodustavad mingi perioodilise süsteemi. 
Meelis (33) Kleit on klassikaliselt must, kuid samas kumab läbi pitsilise mustri heledat tooni, mis muudab rõiva huvitavaks. Pildil on näha, kuidas kleit rõhutab kandja saledat pihta ning laseb välja paista modelli kaunistel jalgadel. Samas on õlad sündsalt kaetud ning dekoltee pole liiga paljastav. Kuna kleit on lühike, tuleb kandjal arvestada sellega, et püüab paljude pilke ja võib teistes naistes tekitada kadedust.
Raigo (29) Väga ilus kokteilipeo kleit.

MINA:
No kui ma poes selle selga panin, siis kohe meeldis. Ulmelühike tundus, aga noh...mõtlesin kohe, et mustad sukkpüksid ja läheb. Oli mugav isegi.

Kleit nr. 2 


NAISED:
Darina (31) Huvitav kleit, hea pikkusega ja pidulik. Ei tea, kas sellepärast, et praegu talv, aga õlad võiks kaetud olla.
Tiina (27) Õlapaelad jätavad suvise kleidi mulje. Talvel teatrisse sellega ei läheks või peaks kindlasti midagi peale panema – muidu hakkab külm. Aluskleidi ja pealmise pitsi kooslus jätavad mõnusa mustri mulje. Pikkus on ok.
Kärt (27) Esimese hooga vaatasin, et kas te olete talle pitskombinee kleidi pähe selga ajanud? Võibolla on asi liiga kiiskavas aluskleidis või nendes õlapaeltes või lausa selles kummalises lipsus aga see kleit tundub minu maitse jaoks natuke liiga „odav“. Liiga öösärk.
Elen (31) Õhuline, armas, vallatu element lipsu näol, toob esile õlad ja ülekeha. Sobilik suveõhtu koosviibimisel.
Külli (25) Pidulikum kleit, nt mõnele ballile. 

MEHED:
Vinskaja (24) Huvitav lips, tuletab endist presidenti meelde.
Juhan (26) Väga ilus; tundub suhteliselt kallis, disainitud värk.
Šven (27) „Driving my imaginary car“. See kleit meenutab kõige rohkem öösärki. Tundub päris õhuke. Selle kleidiga võib jääda mulje, et mehed jõllitavad partiid. Tegelikult vähemalt pooled proovivad aru saada, milleks see sõlm seal on. Mustri poolest kindlasti kõige vähemigav. 
Meelis (33) Kleit on värvuselt sarnane esimesega, kuid rohkem on pitsilisust ja õhulisust. Pildil näeme, et modelli õlad on paljastatud, kuid kleidi piisav pikkus ei lase kehakattel mõjuda liiga litsakana. 
Raigo (29) Tavaliselt on selliste kleitide kohta öelda, et see on pigem öökleit. Tänasel päeval käiakse taolistega klubides peol.

MINA:
Mulle meeldis see värv ja muster ja pikkus, aga lõige mitte. Nagu öösärk, mulle ei meeldi, kui õlad nii paljad on. Ise poleks kindlasti seda ostnud, aga mehed mangusid, eks ma siis tulin vastu neile.

Kleit nr. 3

NAISED
Darina (31) Väga hea figuuri näitav kleit.
Tiina (27) Neist kleitidest meeldib selle lõige mulle kõige vähem. Toob ilusti talje välja, aga seeliku osa teeb kuidagi imelikuks kogu selle värgi. Natuke on nagu mingi vormirõiva seelik vms. 
Kärt (27) kohe jäi silma see ilus kaeluselõige. Sweetheart neckline, kui ma ei eksi, ja isegi need õlapaelad ei häiri, need on selle kaeluse juures täpselt õiged. Kleidi kangale ma pihta ei saa – millest see tehtud on? Alguses tundus nagu midagi sametist, samas tundub olevat mingi muster sees. Ilus kleit iseenesest aga kas ta peabki sedasi ümber keha volti liibuma? Janika on ju ometi nagu piitsaork ja siis kleit moodustab talle mingeid volte, mida tal elus pole. Siiski – mulle meeldib, mitte liiga paljastav aga siiski seksikas.
Elen (31) Naiselik, soliidne. Tooni ja eripära lisab roosimuster. Ideaalne õhtusöögile (koos väikese pintsaku või booleroga)
Külli (25) Samuti pidulikum, sobib kandmiseks vastuvõttudel, teatris.

MEHED
Vintskaja (24) Üsna igav ja üksluine.
Juhan (26)  Väga pidulik/viisakas/formaalne, mitte päris minu maitse.
Šven (27) „ Issand kui suur ämblik seal laes on“
See on kindlasti üks lemmikuimaid, kui teha paar väikest modifikatsiooni. Mulle meeldiks rohkem, kui see oleks 100% must, mitte mingite lillakate/tumeroosade laikudega (lilledõied?). Samuti mind häirib see õmblus ees keskel. Võib-olla ma olen liiga kinnise mõttemaailmaga, aga õmblus võiks olla kuskil, kus ta otse vastu ei vaata (kui see kleit ei ole mõeldud just järjekorras seismiseks, siis oleks 10/10). 
Meelis (33) Kleit on liibuv ja rõhutab kandja perfektset rinnapartiid, pihta ning puusajoont. Tumeda kleidi violetne varjund ja lilleline murter muudab üldmulje kauniks ja võluvaks.
Raigo (29) Väga ilus kokteilipeo kleit. Kui sellega kanda koos ka kokkusobivat salli, siis võiks vabalt ka pidulikumatele vastuvõttudele minna.

MINA:
Kui ma poes selle esimest korda selga tõmbasin, kärises mingi õmblus, kodus kärises see lõpuni. Õmblesin kokku, lükkasin selga, proovisin mitte kummardada, astusin mingi lambi seetõttu katki. Kui meile tulid mööblitoojad, siis ei julgenud toastki välja minna poisse aitama, kuna kartsin, et mis kõik veel käriseda võib. Vot sulle naist, ma ütlen. Tundsin end nagu invaliid. Meelis ja Mica olid pöördes, kui seda kleiti nägid, eks ma siis lappisin kokku ja kandsin korra.

Kleit nr. 4

NAISED
Darina (31) Dekolteega kleit aga sellised kitsad õlapaelad jätab liiga suvekleidi mulje.
Tiina (27) Kleidist on raske aru saada, modell tundub kuidagi rahutu olevat selles kleidis. Aga riie tundub mõnus kerge kanda olevat, annab lootust, et seljas mugav ja langeb normaalselt.
Kärt (27) einoh, ilus kaelus on, ega ma muud öelda ei oska :D jälle mingi sametilaadne kangas? Kaelus on veidi hõlmik-stiilis? Tundub täitsa kena kleit esmapilgul.
Elen (31) Pisut raskepärane, mitte eriti silmajääv, aga toob esile rinnapartii = lantimiseks ideaalne.
Külli (25) Ei ole liialt pidulik, pigem 1. stiilis ehk klubikleit. :D

MEHED
Vintskaja (24) Klassikaline must klet, samas ei midagi rilist
Juhan (26) Ilus dekoltee; kui selliseid hüppeid saab teha, siis küllap on mugav ka.
Šven (27) „ Lennuk“ Minu silmale tundub kõige kergem lahendus, mis tõenäoliselt tähendab, et seda oli kõige raskem valmsitada. Selles mõttes võib see olla ka kõige elegantsem valikust, sest siin ei ole nagu millegagi üle pingutatud, vaid see tundub lihtne ja monotoone – ütleb, et ma olen ise nii huvitav, et mul pole fancyt kleiti vaja.  
Meelis (33) Kleit paistab olevat pehme ja sametine. Istub selga kui valatult. Sügav dekoltee mõjub seksikalt ja flirtivalt. Kena läige muudab muidu igavavõitu musta võrgutavamaks.
Raigo (29) Väga ilus kokteilipeo kleit. Kui sellega kanda koos ka kokkusobivat salli, siis võiks vabalt ka pidulikumatele vastuvõttudele minna.

MINA:
Noh, see kleit ongi dekoltee, sest ega mujale see pilk väga ei jõua. Meelis ja Mica vahtisid poes päris pikalt mu .. ee.. silmi ja ütlesid, et kohe kindlasti läheb see kleit ostukorvi. Uskumatu, aga kõige selle juures oli kleit väga mugav ning mind isegi ei häirinud see dekoltee.

Kleit nr. 5

NAISED
Darina (31) Must kleit on alati viisakas, aga see kleit võiks rohkem figuuri rõhutada, liiga lohvakas tundub.
Tiina (27) Taaskord on modell kuidagi rahutu, aga paistab olevat sihuke mõnus igapäevane kleit, mida lihtne muude asjadega sobitada. Ei nõua tööpäeva alguses liiga palju effortit, et selga panna koos sobivate asjadega ja tööle minna, ei ole üle pandud, aga samas ka piisavalt, et mõnele olulisemale/poolpidulikumale kohtumisele minna.
Kärt (27) No kuulge, üldse ei saa kleidist aru :D no kena kleit tundub esmapilgul aga kas see alumine äär on topelt? Päriselt? Samas jällegi – esimene täiesti „Janika kleit“. No kõige loomulikum tundub Janika seljas
Elen (31) Pisut vormitu, naiselikkuse jätab tahaplaanile, aga ikka kaunis - sobilik kodus iseendaga või perenaisele.
Külli (25) Lihtne, mugav kleit igapäevaseks kandmiseks

MEHED
Vintskaja (24) Mulle meeldib alumine äär, muudab kleidi põnevamaks 
Juhan (26) Kõige tagasihoidlikum, ei torka millegi poolest silma.
Šven (27) „Eelmisest hüppest jäi põlv valuseks“ Alguses tundus, et siin pole midagi erilist. Siis ma avastasin suurendusnupu ja läksin kohe 25% pealt 48% juurde (liiga suureks ka ei tasu võtta, üledoos Janikat ei pruugi hästi mõjuda – hakkad veel pühapäeval aktiivseks). Igal juhul lähemal vaatlusel paistavad huvitavad lehvivad lainelised ääred (täpne õmblustermin teadmata), mis lisavad omapära. Sellise kleidi puhul mina täismusta ei eelistaks.
Meelis (33) Kleit näeb pildil välja nagu tavapärane tagasihoidlikkust eelistava naise valik. Siiski muudab riideeseme erilisemaks ja seksikamaks sügav dekoltee, millesse võib lausa ära uppuda. Kaetud õlad ja küllaldane pikkus lisavad sündsust ja väärikust. Kleit paistab olevat kerge ja mugav kanda. 
Raigo (29) Kuidagi tavaline, mistõttu sobib ka igapäevaseks kandmiseks.

MINA
No poes ei tundunud see kleit kohe üldse midagi erilist, kuid siis tegid mu elukaaslased mulle selgeks, et ma hakkan sellega vähemalt nõusid pesema kodus, et hea mugav. Ja noh, kuna mugav oli, siis miks mitte. Pildid selles kleidis mulle meeldivad väga.


Kleit nr. 6

NAISED
Darina (31) Lisaks mustale on ka maailmas muid värve ja lilla on hea valik. Pikkus on natukene umbmäärane ja teeb Janika lühemaks kui ta tegelikult on.
Tiina (27) Oi mulle ei meeldi see värv. Muidu tundub ok, värk olevat, aga mulle ei meeldi see värv. 
Kärt (27) Lõpuks ometi värvi! Kui seda jurakat kaunistust seal ees ei oleks ainult. Hea pikkus ka, venitab visuaalselt Janika veel pikemaks ja sihvakamaks. Kas seda kaunistuse-jurakat sealt ära võtta ei saa ja millegi veidi stiilsemaga asendada ei anna? Mõni KUMA liblikas näiteks? Igaljuhul minu lemmik!
Elen (31) Omapärane, rõõmsameelne, sobib ideaalselt kolleegidega väljaminekuks.
Külli (25) Ootamatult värviline eelmistega võrreldes. :D Tundub mugav ja pigem igapäevane.  

MEHED
Vintskaja (24) Lahe ruuudukujuline pross (ei tea, kas see kuulus originaalis kleidi juurde), mõnus vaheldus ainult musta värvi kleitidele.
Juhan (26) Lahe lõige, rõõmus värv. Selliseid võiks inimesed rohkem kanda: teeks kohe elu värvilisemaks.
Šven (27) „ You spin me right round baby right round like a record baby right round round round“. Nii see on väga omanäoline. Sümpatiseerib see lehviv osa kleidikandja pilgust paremal. Värvivaliku poolest kõige rõõmsam, samas see ei ole keeruline saavutus, kuna kõik ülejäänud kleidid on mustad. Väga vinge oleks, kui see klots seal ees on ka vahetatav.
Meelis (33) Kleidi puhul meeldib mulle selle värv. Lõpuks ometi ma näen kirkalt säravat värvitooni, mis toob halli massi vaheldusrikkust ja elevust. Tõeline pärl on valmis vallutama maailma. Kandja teab, et ta on kütkestav ja võluv ning ei vaevu seda varjamagi. Suurepärane näide sellest, kuidas sisemine ilu muudab kleidi eriti veetlevaks. 
Raigo (29) Ilus kleit viisakale vastuvõtule minemiseks. Väldiksin musta värvi sukkasid.

MINA
Alguses ei meeldinud mulle see kleit üldse, aga kui teist korda proovisin, oli täitsa mõnus ja tekitas hea tunde ka, kuna see värviline kleit ei jää märkamata.


Vastajate profiilid ja arvamus kleidikandmisest:

NAISED
Darina, 31, tegevusvaldkond: IT. 
Oli periood, kus ma ei kandnud ise ei kleiti ega seelikut. Nüüd aga hea meelega kannan ise kleiti ja kleit on väga naiselik riietusese. Hea, ilus ja hästi istuv kleit annab ennesekindlust kandjale kindlasti. Mõnikord on muidugi raske kaubandusest leida just maitsele vastavat, sest moetööstus ja kaubandus suunab, mida inimesed kandma peaks.

Tiina, 27, tegutseb haridusvaldkonnas. Hetkel paarinädalase lapsega kodune.
Kleite mul kapis on. Kleite ja seelik+pluus kombosid kannan u sama palju kui teksad + pluus kombosid. Mulle meeldib kleitide puhul see, et paned kleidi selga ja pm rohkem ei ole vaja mõelda, mis selga panna (või noh sõltuvalt ilmast kampsun ka juurde valida), sest kõik on juba kaetud ja riietuse terviklikus saavutatud. Samas pükste või seelikutega tuleb hakata kombineerima, milline pluus, milline kampsun jne. Ja kus kõik sokipaarid on. Kleitide eelis on ka see, et kui samal päeval on vaja käia tööl, veel kuskil ja õhtul on mõni poolpidulikum sündmus (teater, kellegi sünna, lihtsalt fääncy õhtusöök vms), siis paljud kleidid sobivad nii päevaks kui õhtuks ja ei ole tunnet, et üheks asjaks oleks liiga palju ja teiseks liiga vähe. Pükstega on seda raskem saavutada, aga mitte võimatu.

Kärt, 27, teenindussektor
Mida ma arvan kleitidest ja kleidikandmisest? Oh boy, minu tee kleitideni on olnud pikk ja konarlik! Kuna mul on kaaluga seoses üpris pikalt olnud tõsiselt enesekindlusega probleeme, mida oli teksade ja kampsunite taha lihtsam peita kui püüda leida sobivaid kleite, siis ma veel paar aastat tagasi siiralt vihkasin kõiki kleite ja seelikuid, kui nad ei olnud just mustad ja maani. Aga viimased aastad ja kleidifriigist sõbranna (tal on päriselt ka üle 100 kleidi kapis!) abil olen ma leidnud endale kleite, mida ka meeleldi kannan. Kaunis ja kehatüübile sobiv kleit teeb naise tõeliselt kauniks ja enesekindlaks, sest see tõstab just parimaid osi sinust esile ja peidab su pisivigu. Igal naisel peaks vähemalt 1 kleit kapis olema, kõige kindlam on muidugi soetada endale just see little black dress aga kindlasti ei tohiks karta ka värve. Mina olen muidugi suur rahvuslike rõivaste friik ka, ülikooli lõpukleit on mul ema õmmeldud ja tikitud ja sellega olen ma käinud nii vastuvõttudel, pidudel, laulupeol kui ka kultuuripäeval. Kui kunagi pulmad teen, lasen ka pika linase rahvuslike motiividega kleidi õmmelda :)

Elen, 31, naiselikkuse lätete otsija, looja ja eneseavastaja
Kleitide hindamisel on oluline küsimus - mis eesmärgil sobiv? Kas õhtul peole minekuks või õhtusöögile või 1. kohtingule või peika vanematega esmakohtumisele või kolleegidega õhtusöögile või... või...või... Kuna see on üks olulisemaid nüansse, lisan iga kleidi juurde lisaks eesmärgi: kuhu/millal minekuks ideaalseim variant.

Külli, 25, õigusteadus
Mida arvan kleidikandmisest: ise enamasti pigem ei kanna, kuna tunnen end muus riietuses mugavamalt, aga pidulikel üritustel ja suvel miks mitte. 


MEHED

Vinskaja, 24, puidutööstus
Mulle kleidid meeldivad; leian, et nende kandmist võiks ka meeste seas rohkem propageerida. 

Juhan, 26, tegeleb ehituse ja ITga
Kleitidest ja kleidikandmisest arvan väga hästi. Kleidid toovad naiseliku ilu paremini esile kui püksid. Mugavuse seisukohast ei oska ma muidugi neid võrrelda.

Šven,27, tegevusvaldkond füüsika

Meelis, 33 aastane, spa-terapeut
Kleite on igasuguseid – mõned neist on ilusad, mõned aga koledad. Maitseid on ka igasuguseid ehk siis kindlasti leiab iga naine omale kleidi, mis talle meeldib. Ja kindlasti leidub ka mõni mees, kellele meeldib mistahes kleiti kandev naine. Naised võiksid kanda kleite siis, kui nad soovivad paista naiselikumana. Loomulikult leidub ka kleite, mis võivad naise hoopis mehelikumaks muuta. Vaheldusrikkus on tervitatav. Suur valik võimaldab tunda naisel end sellisena nagu ta ise soovib. Tavapäraselt muudab sobiv kleit naise kütkestavamaks, rõhutab just neid kehaosi, mis naisel on tema trumbiks ning  samas varjab problemaatilisi piirkondi. Paljud naised on sellest juba aru saanud, et kui nad teatud kleite kannavad, siis saavad nad meestelt kõik, mida soovivad. Samas tasub meeles pidada seda, et välisest ilust olulisem on sisemine ilu. Olen näinud naisi, kes on omale selga tõmmanud kena kleidi, aga paraku ei suuda seda välja kanda. Naisel peab olema piisavalt tarkust, mõistmaks teatud kleitide kandmise tagajärgi; piisavalt enesekindlust, kleidi sirgeselgseks kandmiseks; piisavalt ilumeelt kogu kompoti kokku sobitamiseks. Vaimne tervis ja sisemine sära ehk enesega rahulolu on see, mis tegelikult muudab kleidi tõeliselt kauniks. Ja mis kõige olulisem - kleit on kindlasti mugavam ja tervislikum kui vereringet kinni suruvad kitsad püksid.

Raigo, 29, üliõpilane

2 kommentaari:

  1. Väga armsad kleidid! Eriti meeldib see dekolteega must. Sinna tundub, et kontsad kindlasti vaja juurde, siis on veelgi pidulikum. Kui saladus pole siis uurin, kus see on pärit? Otsin praegu kahte kleiti juurde endale kappi uue tööaasta puhul ja teen vähe eelluuret. Tahan pidulikumat ja midagi sellist, mis on igapäevasem ja mida kõlbab ka võib-olla sünnipäevadel kanda ja lihtsalt kus on vaja olla veidi soliidsem aga mitte niivõrd ametlik. Selline kasuaalsem on olemas, selle vist tellin siit: https://www.mimimood.ee/ee/Riided/Kleidid/Kleit-Rosina-Dark-Blue/ aga pidulikumatest tõesti hakkas sinu kleit meeldima! Olen tänulik kui reedad ostukoha ;)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Tere! Aitäh ilusate sõnade eest. Kõik kleidid on pärit Paavli kaltsukast. Soovitan sinna kindlasti minna, kui kleiti soovid osta. Valik on lai ning hinnad väga soodsad. Viimasel korral sain 1 euroga imeilusa helesinise kleidi.

      Kustuta