Lugesime sisse eestikeelse juhendatud meditatsiooni :)Leidsin arvuti soppidest ühe oma lemmikmeditatsiooni, mida tahan Sinuga jagada. Paraku ei leidnud, kust fail pärineb - seega puudub korrektne viide. Sellegipoolest soovin Sulle head nautimist!

Lama mugavalt ja mõnusalt. Sule silmad ja koonda oma tähelepanu hingamisele. Ole teadlik sellest, et sa hingad. Jälgi oma hingamist. Sa hingad sügavalt nina kaudu sisse ja aeglaselt suu kaudu välja. Sa hingad sügavalt sisse ja tunned, kuidas õhk liigub kopsudesse, täidab kopsud nii sügavalt, et kõht liigub hingamisega kaasa. Sa hingad aeglaselt suu kaudu välja ja kopsud tühjenevad õhust. Sa hingad sügavalt sisse ja täidad kopsud ja kõhu õhuga. Ja aeglaselt suu kaudu välja. Kujuta ette, et koos õhuga hingad sa välja kogu sisepinge, ärevuse, rahutuse, hirmu, mis su sees on. Iga hingamisega lõõgastud sa üha enam ja enam. Sa tunned, kuidas su keha lõdvestub. Kehasse tuleb rahu. Su jalad on pingevabad. Sääred on lõdvad. Reied lõdvestuvad. Istmik on lõtv ja vaba. Terve alakeha on lõtv ja pingevaba. Ülakeha lõdvestub täielikult. Sa tunned, kuidas õlad saavad pingetest vabaks. Käsivarred, käelabad, sõrmed vabanevad pingetest täielikult. Kaelalihased lõdvestuvad. Lõug on lõtv ja vaba. Sa keskendud korraks silmadele ja silma ümbruse väikesed lihased lõdvestuvad. Sa koondad oma tähelepanu pealaele ja tunned, kuidas see lõdvestub. Ja meeldiv lõõgastuse laine valgub pealaest alla üle terve keha. Sa hingad endiselt nii sügavalt sisse, et õhk täidab ka kõhu ja pikkamööda suu kaudu välja. Terve su keha on lõõgastunud ja vaba. Kehas on täielik rahu.

Lase nüüd oma kujutlusvõimel viia end loodusesse. Ilusasse rahulikku, rohelisse paika. Kujuta ette, et sa istud rohelise aasa serval. Üksiku suure puu all. Su selg toetub vastu puud. Sa vaatad enda ümber ringi. Su ees laiub roheline aas. On soe suvepäev, linnud laulavad põõsastikus. Taamal on metsatukk ja veelgi kaugemal muutub maastik mägiseks. Su pilk puhkab aasal. Aas on lilledest kirju. Rohelisel rohuvaibal õitsevad rõõmsavärvilised õied. Sa sirutad käe välja ja nopid ühe lille. Sa vaatad seda lille üsna lähedalt. Imetled selle värvust ja kuju. Näed südamikku ja kroonlehti südamiku ümber. Sa tõstab käe koos lillega oma näo juurde ja nuusutat. Ninna tõuseb meeldiv lillelõhn. Sa oled üllatunud sellest täiuslikkusest, mida sa lilles näed. Selle lihtsusest ja kaunidusest. Värvi ja vormi kooskõlast.

Sa tunned endas soovi teha üks jalutuskäik. Sa tõused ja astud otse üle lilledest kirendava aasa metsatuka poole. Sa märkad metsarada ja juba astuvad su jalad mööda teed edasi. Sa vaatad puid enda ümber. Need on kõrged, sirged, sihvakad. Metsaalune on kaetud pehme samblaga. Siin-seal on samblast välja vaatamas mõni rohututt või lill. Just otse teeraja kõrval on kõrge põõsapuhmas. Sa vaatad põõsast ja näed, et oksale maandub üks lind. Sa astud põõsale lähemale, aga lind ei lendagi ära. Sa oled talle juba üsna lähedal. Näed linnu kehakuju ja tema sulgede värvi. Ja sa püüad meenutada, mis lind see on. Võibolla tunned sa seda lindu, võibolla mitte. Lind aga istub rahulikult paigal ja tema noka vahel näed sa helendamas ühte kirja. Sa sirutad käe ja võtad kirja linnu noka vahelt enda kätte. Ümbrikul on sinu nimi. Sa avad selle ja võtad välja väikese paberilehe. Paberilehele on kirjutatud ainult üks lause. Sa loed selle läbi ja mõtled selle üle järele. Mida see lause sulle ütleb? Mida see teade sinu jaoks tähendab? Võibolla on see teade, mida oled juba ammu oodanud. Võibolla on see teade, mis sind üllatab. Võibolla hoopis nõuanne või õpetussõnad. Sa tänad lindu, pistad kirja taskusse ja astud edasi. Milline imeline päev!

Sa sammud edasi ja jõuad metsa servale. Aeglustad sammu ja pead endaga aru – kas minna edasi või asuda tagasiteele? Äkki märkad tee peal jooksmas ühte looma. Loom jookseb natuke ja peatub siis ning vaatab tagasi sinu poole. Just nagu kutsuks sind kaasa. Ja sa astud mööda teed edasi. Loom lippab su ees, aegajalt peatudes ja tagasi vaadates, nagu tahaks ta veenduda, et sa talle ikka järele tuled. Tee tõuseb mäkke, lookleb kivide ja puude vahel. Sa astud oma loomast teejuhi kannul edasi. Ikka kõrgemale ja kõrgemale mäkke. Sa hingad selget ja klaari mäeõhku. Ja imetled üha napimaks muutuvat looduse ilu  Sa vaatad kive, samblikke, lilli enda ümber. Sa tõused kaljunukine ja näed, et su teejuht on peatunud ühe suure kivi kõrval. Ja vaatab kutsuvalt sinu poole. Sa lähed kivi juurde ja näed, et kivi sees on sügav auk. Sa pistad käe auku ja tõmbad välja karbi. Sa uurid seda karpi ja vaatad, millest see tehtud on. Võibolla on sellel nikerdused ja kaunistused. Võibolla on see täiesti lihtne. Võibolla on sellele hoopis midagi kirjutatud. Selle karbi sees on kingitus ja see kingitus on sulle. Sa avad karbikaane ja näed kingitust. Sa võtad selle kätte ja uurid seda igast küljest. Iga kingitus on sümbol. Mis on selle kingituse tähendus? Pane tähele, et mingil kummalisel kombel sa tead, mida see kingitus sinu jaoks tähendab. Võta see kingitus vastu.

Su loomast teejuht istub ikka veel kivi kõrval ja vaatab sulle sõbralikult otsa. Ta astub sulle nüüd hästi lähedale. Lase tal puudutada seda kohta või neid kohti oma kehal, mis vajavad tervendamist. Neid kohti, kus on pinge või valu. Sa tunnetad puudutust ja tervendavat ja elustavat energiat, mis sinusse voolab. See on soojus, armastus ja elujõud, mis su kehasse tuleb. Pinge kaob. Valu kaob. Asemele tuleb kergus, soojus, rahu. Sa naudid, energiat, mis sinusse koguneb.


Sa tunned, et aeg on hakata tagasi pöörduma. Hüvastijätuks ja tänutäheks silitad sa oma sõbraliku teejuhi ja tervendaja pead. Sa heidad talle viimase pilgu, võtad oma kingituse ja asud tagasiteele. Sa kõnnid mööda looklevat mägirada alla poole. Mööda kividest, samblikest rohututtidest. Ikka alla poole. Mööda looklevat rada alla poole. Kuni metsatukani. Sa kõnnid läbi metsatuka, mööda metsarada. Mööda puudest ja põõsastest, kuni jõuad välja rohelise aasani. Aas on endiselt värvikirev ja lilli täis. Sa jõuad tagasi selle suure puu alla, kust sa oma teekonda alustasid. Sa istud ja toetad selja vastu puud. Sa võtad kätte asjad, mida sa oma rännakult kaasa tõid. Sa vaatad kirja ja vaatad kingitust. Lase nüüd oma kujutluspildil hajuda. Lase rohelisel aasal, puudel ja lilledel kaduda. Tule pikka-mööda tagasi sellesse ruumi, kus sa lamad. Tunneta oma keha. Ja hinga paar korda sügavalt sisse ja välja.  Sa tunned, et oled rahunenud ja tasakaalus. Võta endale ärkamiseks aega, just niipalju, kui sul tarvis on. Ava silmad ja tõuse, kui sa tunned, et oled selleks valmis.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar