Uusaasta vastuvõtt


Seekord võttis meie pere uusaasta vastu uues kodus. Meil oli valida, kas higistada päev otsa köögis, et valmistada perele 12 erinevat toitu, nagu oli vanadel eestlastel kombekohane või minna restorani ja nautida professionalide poolt valmistatut. Mica helistas läbi erinevaid restorane, saades teada, et enamik einestamiskohti pannakse kas kohe kinni või siis on kõik kohad juba reserveeritud. Õnneks tuli mul meelde kena, vaikne ja hubane kohake, kus me hiljuti Janikaga olime pärast tööpäeva õhtustanud. Ehkki Asian Cafe asub Balti jaama vahetus läheduses aadressil Kopli 4, pole tegemist mingi getorestoga. Menüü põhineb lihtsatel india, hiina ja tai roogadel, mille maitse ning omadused väljendavad seda, millesse kokad ise usuvad. Kohviku töötajad on pärit Nepaalist. Märkimisväärne on asjaolu, et nad on ära õppinud eesti keele ja teenindavad külastajaid kohalikus riigikeeles. Hämmastav, kas pole! Minu lugupidamine! Välisriigi kodanikud tulevad Eestisse, löövad äri püsti, õpivad ära keele, sulanduvad ühiskonda, maksavad riigile makse. Ülikõva! Ise on nad sellised malbed, aga väga viisakad ja positiivsed. Teades, kui sallimatud on eestlased, pole nende elutee kindlasti kerge. Samas on nad suutnud säilitada oma rõõmsameelsuse, sõbralikkuse ja lahkuse. 

Mulle meeldis, et me olime uusaasta õhtul ainus seltskond Asian Cafes. Samas oleks võinud seal siiski rohkem olla rahvast, kes kohvikule käivet teeks. Toidud on ju maitsvad. Tellisime palju erinevaid roogasid, et kogeda võimalikult palju maitseelamusi. Meie ühiseks suureks lemmikuks sai part magushapus kastmes. Soovitan soojalt! Lisaks üllatati meid isutekitava vürtsika suupistega. Pisut kummaline oli asjaolu, et kohviku omanik soovis meie seltskonnast pilti teha. Kui tavaliselt mulle ei meeldi, et mingi suvakas minust pilte klõpsib ja jumal teab, mis kahtlastel eesmärkidel neid kasutab, siis seekord polnud mul fotosessiooni vastu midagi. Kokkuvõtvalt võib öelda, et 2016 aasta viimne pühaõhtusöömaaeg osutus üle ootuste maitsvaks, meeleolukaks ja nauditavaks. Kuna Asian Cafes pole tegu masstootmisega, suudavad ka need Nepaali kokad toidu sisse panna piisavalt praanat, et keha ja hing oleks kvaliteetselt toidetud. Ma poleks ise suutnud nii keelt alla viivaid roogasid vaaritada. Pealegi jäid ära kogu see higi ja vaev, mis kaasneb päev otsa kuuma pliidi ees askeldamisega.

Enne keskööd suundusime lähedal asuvale sillale, kus lootsin näha piisavalt vaatemängulist panoraami ilutulestikule. Uue aasta esimestel minutitel on joovastav kogeda seda melu ja paugurohkust enda ümber. Kohale jõudes hakkas üks pidulistest meid äkitsi pildistama. Mul ei olnud tahtmist temaga aasta viimastel hetkedel hakata jagelema ning otsustasin lasta tal teha mõned võtted. Sellega veidi vägijooki tarbinud mees ei piirdunud. Ta otsustas lausa tutvust sobitada. Tegemist oli haritud ja asjaliku inseneriga, kes oli tulnud oma filosoofia taustaga naisega sillale uut aastat vastu võtma. Mehe sõnul on see nende traditsiooniline aastavahetuse tähistamise paik, mida seekord iseloomustas eriti intelligentne õhustik. Pärast põgusat vestlust kutsuti meid ümbruskonna kõige ilusamas eramus asuvasse sauna. Tänan külalislahkuse eest, aga seekord polnud mul tahtmist esmakohtunutega saunalavale ronida. Lahked naabrid pakkusid ka keelekasteks shampust, kuid pipardasime taas - meie vana aasta möödus ja uus aasta saabus täiesti kainelt.

Kuna meil pole majapidamises isegi klaase ega pokaale, lõime kodus ühiselt köögilaua taga kokku tassid värskeltpressitud apelsinimahlaga ning soovisime üksteisele head ja paremat. Küll need kingituseks saadud gourmet piparkoogid maitsesid hästi. Paljud seavad omale uueks aastaks igasugu huvitavaid eesmärke. Sel aastal on minu ainus lubadus kuulata ja järgida rohkem oma sisetunnet ning nautida hetke. Olen valmis loobuma kitsapiirilistest plaanidest oma hingerahu ja heaolu suurenemise eesmärgil. Kui mina olen õnnelik, on ka inimesed minu ümber õnnelikud! Nii nagu viha sünnitab viha, nii armastus sünnitab armastust ja headus sünnitab head. Ühinen meie vabariigi presidendiga, kes pani inimestele südamele üksteist hoida. Kui Piiblis on öeldud: "Ole hoitud!", siis mina ütlen: "Hoia ennast, siis oledki hoitud - ka teiste poolt!" Imetabast ja rõõmuküllast uut aastat meie poolt!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar