Gigantide heitlus - Kalev Spa vs Tallink SpaÜle pea löövaid argipäeva lained on mõistlik minna spaasse uputama. Vastandfaasis olevate lainete liitumisel need nõrgenevad ja sumbuvad, mille tulemusena on võimalik lahti saada vihast, ärritusest, ärevusest, solvumisest, kibestumisest või mis iganes tundest, mis parasjagu kurnab. Kui üldjuhul on spaad meeldivad ja lõõgastavad paigad, kus vabaneda ebameeldivatest emotsioonidest, siis mõnikord võid naudingukogemuse asemel hoopis pettumuse osaliseks saada.

Meie pere külastas hiljuti Kalev Spad, mis on Tallinna vanalinnas asuv Eesti üks suurimaid veekeskusi. Atraktsioonideks on ainulaadne 8 ujumisrajaga 50 m bassein, 25 m bassein, lastebassein, väikelaste fantaasiabassein, suur mullivann, pärlivann, lillevann ja kolm erinevat liutoru. Veekeskuses asub 95° C Soome saun ja aurusaun. Pesemisruumides on kaks Soome sauna ja külmavee bassein. Minu lemmikud on pärlivann, kus saan tunda end kui pärlite keskel sulistav siga; ning tugevate veejugadega basseinid, kus on mõnus end vesiravida. Kifti elamuse saab ka liutorudes, kuid tuleb arvestada, et pärast on tunne, nagu oleks Sind mööda liivapaberit lohistatud - ehk siis nahk on marraskil ja valulik ning ujumisriietel on oht muutuda auklikuks. Seega, kui Sulle meeldib lõhkise tagumikuga ringi patseerida, siis soovitan kõik torud korduvalt läbi proovida.

Paraku ei olnud Kalev Spas kõik nii roosiline, okkaliselt roosiline, kui meenutada liutorusid. Nimelt tabas mind pärast ujukastumist (loe: ujukate jalga tõmbamist) õõvastav kogemus. Kui ma tualettruumi põit tühjendama läksin, basseini ju millegipärast pissida ei lubata, jäi mul hing kinni. Ei, ei, õnneks ei olnud keegi oma häda nurka teinud ja seinad ei olnud ka pruunitriibulised, aga see hais, mis mulle kopsu tungis, oli kohutav. See oli nii vastik, et järgmisel korral, kui ma seda tunnen, ei jää mul muud üle, kui hoopis basseinis vesi välja lasta. Ma ei taha seda haisu rohkem kirjeldada. Jõhker higikeltsa lebra oli ka soome saunas. Öeldakse, et kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks. Järelikult on mu kopsud nüüd väga tugevad.

Ma vabandan oma eelneva sõnakasutuse pärast - mõnikord läheb lappesse ära - karmavõla leevendamiseks oleks ma pidanud lihtsalt ütlema: "Meeldivalt ebamaine parfüüm paitas mu ninasõõrmeid!"

Kuna käesolev postitus on juba liiga pikaks veninud, siis Tallink Aqua Spast kirjutan hoopis järgmises postituses. Lugemiseni!

http://kalevspa.ee/wp-content/uploads/2013/11/hj7i4987-torud.jpg

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar