Gigantide heitlus vol 2 - Kalev Spa vs Tallink SpaJätkame eile alustatud postitusega. Seekord vaatame kriitilise pilgu ja maitseme terava keelega üle Tallink Spa. Hiljuti hakkasin nohusse jääma ning tundsin, et on õige aeg minna spa saunadesse konte kuumutama st luudest külma välja ajama ja tervist turgutama. Kuna eelmine kord proovisime Kalev Spad, otsustasin seekord Tallink Aqua Spasse lõõgastuma minna ning kutsusin pereliikmedki kaasa. Minu ettepaneku peale Mica ei teadnud, kas jõuab õigeks ajaks töölt tagasi ja Janikal oli muid asju vaja teha. No selge, isegi mu pere on mu hüljanud ja ei hooli mu soovidest ja vajadustest. Nüüd on see koht, kus ma peaksin halama, et tollel hetkel tundsin ma ennast nii üksiku ja mahajäetuna - mitte keegi ei tule minuga mitte kunagi spaasse jne

Ok, jätame selle vingumise ja hala selle ala ekspertide hooleks. Kui mina tahan spaasse minna, siis ma ka lähen, mitmekesi või üksi, see ei oma enam tähtsust. Lähen isegi siis, kui taevast sajab pussnuge. Selgus, et tegin õigesti. Aqua Spa veekeskus on meeleline kogemus, millest ammutada värsket energiat ja positiivseid mõtteid. Spaa sisekujundus ja praktiline ekstravagants toob meelde midagi, mille oleks loonud keiser Nero ise, kui ta vaid veetnuks Tallinnas veidi rohkem aega. Seal on erinevad aurusaunad ja ka Soome saun. Põnev kogemus on hamam-sauna kivipink, mida mujalt naljalt ei leia. Olemas on mullivannid, aasta läbi avatud välibassein ning siseruumis asuv basseinibaar.

Minu suur lemmik on hamam-sauna kivipink, millel lamades meeldib mulle mediteerida ja mõtted peast minna lasta. Suled silmad, lõdvestad kogu keha ja tunned, kuidas kosutav soojus imendub läbi naha luuüdini välja. Vere kaudu jõuab nauditav energia iga keha rakuni, pannes ihu heaolust võbelema. Kõigi meeltega kogetav joovastav nauding tõstab ka hinge vibratsiooni sagedust pannes kõik Su sees ja ümber helisema. Väga eriline kogemus oli siis kui, kamp noori hakkas heast peast ümisema - suur kuppel võimendas helilaineid niivõrd, et kogu vedelik mu sees hakkas värelema.

Üks aurukatest on tehtud romantikutele - seal saab nautida tähistaevast. Mainimist väärib kogu kompleksi läbiv valgusmäng - värvilised tulukesed panevad vee ja udunired kaunilt kirendama. Vanad roomlased ei osanud oma termides sellisest vaatemängust isegi unistada. Interjööri ilmestavad ka pilkupüüdvad skulptuurid, milledest isikupäraseim on pissiv poiss. Pärast erinevate aurukate külastust on värskendav teha üks suplus värviteraapiat pakkuvas välibasseinis.Te ei kujuta ette, kui head virgin mojitot on võimalik tellida samal ajal basseinis sulistades.

Soome saunas valvab korra üle suur kõikenägev silm. Istusin saunalaval ja kuulasin, kuidas inimesed ümberringi lobisesid. Ühe eriti jutuka Rootsi mehe vestluspartner lahkus leiliruumist, et end pisut jahutada. Mehest teisele poole jäi Vene mees. Lobasuu ei jätnud kasutamata võimalust hakata taas vahutama ja küsis inglise keeles: "Palju kell on?" Ilmselgelt ei tahtnud mees tegelt aega teada, vaid kasutas üht levinuimat pick-up-line'i. Pärast seda, kui nad olid oma minutikese või lausa paar kellaajast vatrand - see võttis aega, kuna venelase inglise keele oskus polnud kiita, ütles rootslane: "Lähme välja, ma ostan sulle õlle." Venelane hakkas kogelema ja pomises kohmetunult: "Aga ma pole ju tüdruk." Rootslane vastas rõõmsalt, et tema ka mitte ning koos nad suundusidki baarileti äärde. Ja üks stereotüüpidest sai sellega murtud.

Ainsa miinusena täheldasin Tallink Aqua Spas seda, et mullivanni ümbritsev basseinivesi oli pisut külmavõitu. Ja seda isegi pärast korduvalt leililaval enese kuumutamist. Mida siis need veel tunnevad, kellele saunas kõvasti leili võtmine meelt mööda pole?

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kui Kalev Spa trumpideks on pikad ujumisrajad, vallatud liutorud, tugevate veejugadega basseinid ja pärlivann, siis Tallink Aqua Spa paistab silma vaatemängulise interjööriga, unikaalse hamam-sauna kivipingiga, meelierutava välibasseiniga ja otse basseini kõrval oleva baariga. Võrreldes Kalev Spaga on Tallink Spa palju puhtam ja hoolitsetum. Nädala sees pärast tööpäeva Tallink Spas 2 h lõõgastumine maksab 12 eurot. Kalev Spas maksab samal ajal 2,5 h külastus 12,90 eurot.

Soovitusena toon välja, et mõlemas spaas võiks olla aroomisaun - või siis aurusaun, kus reaalselt ka aroomi tuleb. Kalev Spa või Tallink Spa - kumba eelistad Sina?
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar