Mida kinkida luuale valentinipäevaks?


Paljud ootavad sõbrapäeva selleks, et avaldada salajas hoitud tundeid või tähistada juba pikalt lõõmanud armastust. Mina ei omistaks ühele päevale aastas liialt suurt tähendust. Esiteks sellepärast, et tundeid või lihtsalt sümpaatiat võib avaldada alati - selleks ei pea ootama kindlat päeva. Teisalt armsama eest tuleb hoolt kanda pidevalt, mitte ainult ühel päeval aastas. Üllatused ja hoolivusžestid on alati teretulnud ja neid ei tuleks hoida üksikjuhtumiteks. Jaa jaa ma juba tean, kuidas Sa sisimas mulle oponeerid, et mida harvemini üllatada, seda rohkem märgatakse ja hinnatakse - aga siiski jään ma enda juurde kindlaks - küllaldane kastmine välistab lillekese närbumise.

Janika sai sõbrapäeva hilisõhtuks oma Brüsseli tegemised tehtud ja jõudis tagasi kodumaa rüppe. Tervitasime Micaga teda lennujaamas, sest ei tahtnud, et luud, mis on meid truult teeninud, läheks võõrastele põrandatele tolmutama. Ehkki seekord Janika kahte jänkut eest ei leidnud - olime oma sotsiaalsed maskid eest rebinud - oli süda sees niisama soe kui tollel jänesel, kes oma peremeest iga päev tööle ja koju saatis.

Mida kinkida armastatud naisele? Kimp roose ja shokolaadikarp on ilmselgelt liiga mainstream. Raffaello ütleb küll rohkem kui tuhat sõna, aga ma polnud tol hetkel lobisemise mode'il. Läksin siis Järve metsa jalutama ja imelist ilma nautima. Universum ise oli teinud kõigile eestlastele kosmilise kingituse. Kas Sina tundsid õhus midagi erilist? Kas Sul oli võimalus kogeda kõrvust tiivustavat linnulaulu? Kas Päike paitas hellitavalt Su põski ning tuuleiil silitas Su juuksetukka? Tol joovastaval päeval oli tunda kõiksuse väge ja armastust.

Seadsin sammud kohta, kus ma teadsin kasvavat pajuoksi. Kevadine päike oli välja meelitanud udupehmed pajuurvad, mis piilusid umbusklikult kaitsva kesta tagant ümbrust. "Ärge kartke!", laususin rahustavalt ja palusin puudel mõned oma oksad loovutada. Maa-emal ei olnud kahju. Ta lubas ka mõned kaseoksad ja maha kukkunud männioksad ning lisaks peotäis pohlaoksi. Ja siiras kimp, mille lätted asuvad puhtas looduses ning sügaval südames, oligi valmis. Kinkisime luuale valentinipäevaks luua!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar