See PANN tuli meid siia TEENIMA!Täna räägin ma teile loo pannist. Kui me kaks kuud tagasi oma uude koju kolisime, polnud meil siin just palju asju. Köögilaud ja köögimööbel oli ainus, mis korteris juba olemas oli. Lisaks mõned potid-pannid. Potte kasutame siiani, kuid pann oli nii kehvas olukorras, et isegi minu standarditele see ei vastanud ja viskasime need pannijäänused ära. Koostasime siis aga nimekirja, et mida osta vaja on. Mical oli enamustest asjadest väga ükskõik. Näiteks ei huvitanud teda ei voodi ega riidekapp, madrats ega vannitoariiul. Siiani magab ta enda toas madratsil, mille me minu sõprade käest tasuta saime, nurgas pisike kapike, mille ma Micale andsin ning teises nurgas kapp, mille me talle mõni nädal tagasi sünnipäevaks kinkisime. Mööbel teda ei huvitanud. "Fookus on mujal," kui Micat täpsemalt tsiteerida.

Kui Mica aga nimekirjas panni nägi, läksid ta silmad põlema ning me saime kohe veerandtunnise loengu teemal, milline on PANN, mis väärib meie köögis olemist. Ning selle panni hinnad kõikusid kuskil saja euro piirimail. Kuna osta oli vaja ka palju muud ja valikuid tuli teha, siis otsustasime, et pann jääb järgmiseks korraks. Nädalate jooksul sai Mica PANNI teemadel palju nalja tehtud, et kes siis esimesena alla annab? Kas Mica on nõus ostma odavama panni või pakume hoopis meie, et ostame siis selle sajaeurose panni ära. 

Mica pannide teemaline uurimistöö oli pikk ja põhjalik. Ta oli alustanud oma sõprade ja nende naiste  ja meeste küsitlemisest, täiendavate allikatena kasutanud foorumeid ning uurinud ka erinevaid pannide arvustusi. Meil polnud vähimatki kahtlust, et Mica väljavalitud pann oli just see ainus ja õige. Ühel päeval sain Micalt ja Meeliselt sõnumi: "Oleme kaubamajas ja ostame panni. Teemantpanni." Just nii. Mica ei luba meie uut pereliiget kutsuta mitte lihtsalt niisama panniks, vaid see ongi just nimelt T E E M A N T P A N N.

Järgmisel päeval tegin teemantpanniga omletti. Mica hõikas veel teisest toast, et ma kindlasti kutsuks teda siis, kui panni munadega sisse õnnistan. Ta jälgis seda hetke heldinult, kuid põhjaliku nõudlikkusega: "Janika, kui selle panniga täiuslikku omletti ei saa, siis me lihtsalt viime selle poodi tagasi ja toome sellise, millega saab. See PANN tuli meid siia TEENIMA! 

Päev hiljem ärkasin ma selle peale, kui Mica süvenenult karbi pealt panni tehnilisi andmeid ette luges ja korrutas, et vot kus on pann!!! Mis minul panni kohta öelda on? Hea, suur ja mugav. Samas, teemantid on päris rasked. Esimesel korral jälgisid kõik mehed huviga, et kas ma seda panni ikka tõsta jõuan. Oli küll päris raske teine.

Mica enda kommentaar: "Ma lihtsalt mainin... mitte, et keegi sellest siin kirjutama peaks... Aga Veikko ja Mella ostetud 7-eurosel teekannul murdus käepide teisel päeval küljest ära... Mõelge, kui te seisate oma armsate laste ees ja näitate neile 7-eurose panniga, kuidas pannkooke õhku visata ning sellel vars otsast tuleb... Keegi saab panniga vastu pead ja keegi saab kuuma koogi näkku... Tööriistad peavad kvaliteetsed olema."

Veiko ja teemantpann.

1 kommentaar:

  1. No ma ei tea, eelmine pann oli meil mingi hirmuhke keraamiline šedööver, mille hind oli ka sinna 60€ kanti - pool aastat ja sellega poleks kõlvanud ka vareseid visata enam. Nüüd meil on 14€ IKEA pann, teeninud meid enam kui aasta ja no isegi kriipsu pole peal, igapäevaselt kasutuses ja pesus masinas. Vahel siiski on see odavam parem ;)

    VastaKustuta