Shokolaadipoisist laps saatis mulle kirja!


Olen kuus aastat olnud osade Keenias, Shianda külas elavate laste sponsor. Suur rõõm on toetada hariduse omandamist just nendel lastel, kellel muidu polekski võimalik koolis käia. Põhikoolis käimisega seotud kulud jäävad 50 euro kanti - see on summa, mida paljud pered, eriti üksikemad, oma võsukeste koolitamiseks välja käia ei suuda.

MTÜ Mondo korraldas ürituse, mille raames kutsus kokku sponsorid, kes toetavad puudustkannatavate laste hariduskäiku maailmas. Mondo on suurim arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelev Eesti organisatsioon. Ekvaatorisooje uudiseid Keeniast vahendas äsja koolitoetusi jagamas käinud Mondo töötaja Janika.

Tõeliselt hea meel on tõdeda,  et sel kooliaastal püstitasime rekordi – eestlaste toel õpib Ghanas, Keenias ja Birmas kokku 305 last! Neist 235 õpivad põhikoolis, kel igal ühel isiklik toetaja Eestis, 70 last õpivad kesk- või internaatkoolis ja saavad oma heade tulemuste tõttu toetust Mondo Tarkusefondist.Laste hariduse omandamisele kaasaaitamisest veelgi olulisem ja vajalikum on koostöö kohapeal tegutsevate partnerorganisatsioonidega, mille tulemusena on paranenud kogukondade toimetulek. MTÜ Mondo toel on külades arendatud ettevõtlust ning suurendatud naiste ja erivajadustega inimeste majanduslikku toimetulekut. Mondo on toetanud toimiva sheavõi tootmiskeskuse, põllumajandusühistu ja õmblustöökoja loomist. "Aafrikas suhtutakse erivajadusega inimestesse põluga. Puuet peetakse Jumala poolt saadetud karistuseks või needuseks", nentis ematheresalik Janika ning jätkas: "Mondo tegevuse tulemusena on muutunud kohalike suhtumine erivajadusega inimestesse. Kui varem jäeti puudega lapsed hooletult tänavale vedelema, siis nüüd tuuakse nad kohalike poolt kogukonna juhtide juurde, et viimased saaks ühendada jõud, eesmärgiga võimaldada ühiskonna kõikidele liikmetele täisväärtuslikumat elu."Mulle endale meeldib kõige rohkem asjaolu, et kohalikud naised on koondunud gruppidesse ja üheskoos tegutsetakse kogukonna hüvanguks. Koos valitakse välja lapsed, kes vajavad koolis käimiseks toetust. Koos kasvatatakse põllukultuure, et maksimeerida tootlikkust, mille tulemusena on saadetud koolidesse lapsi, kes muidu oleks jäänud haridusteelt kõrvale. Koos käiakse koolitustel ja omandatakse teadmisi efektiivsemalt toimimiseks. Ühtsuses peitub jõud!Sain kätte oma shokolaadipoisist lapse kirja. Kuka kirjutab, et käib Bumini Algkooli kolmandas klassis. Poiss lubab õppida kõvasti, kuna hindab kõrgelt võimalust käia toetaja abiga koolis. Kuka hobiks on jalgpalli mängimine. Soovin talle edu eesmärkide realiseerimiseks - olgu need siis seotud "värava" ründamisega või hoopis selle kaitsmisega...Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar