Elektriohud, mis igas kodus varitsevad


Meie peres on päris mitu meest, kes mingil määral elektriga seonduvat jagavad. Sellest olenemata tekkis meil kodus tähelepanematusest ohtlik olukord, mis oleks võinud isegi elukohtlikuks osutuda.

Kui minu postituste ampluaa on väga lai ning ma pole kaugeltki kõigest rääkinud.. Leidub irooniat, nalja ja mida kõike veel... Siis panen hingele, et tänane postitus on kirjutatud TÄIE TÕSIDUSEGA  SELLEKS, ET me paneks rohkem rõhku sellele, et meie kallid ja meie ise ka lolluste tõttu viga ei saaks.

Ma olen elus nii palju lollust ja rumalust teinud ja näinud. Nüüd olen taaskord osaline. Veiko on mees, kes meisterdab meie kodus. Nokitseb siit-sealt, et uksed ei kägiseks, aknad eest ei kukuks ja üür saaks makstud. Seoses sellega, et ta pole otseselt elektrik, palus ta mind endale appi, et paigaldada köögivalgustust. Kuigi ka mina pole elektrik, siis mingi osa oma elust olen ma elektroonikasüsteemide ning nende projekteerimise ja parandamisega seotud olnud...

Samuti ma ei sule silmi selle koleduse eest, mis meie planeedil juhtub. Ma lausa uurin seda mitmete vaatenurkade alt. Ühed väga jubedad surmad juhtuvad elektri oskamatu käsitlemise tagajärjel. 

Väga hästi oskavad sellest rääkida kõrgepinge elektrikud, kes toimetavad seal üleval traatide vahel, mida me oleme näinud üle põldude jooksmas. Ellujäänute õnnetus on tihti kulgenud järgnevalt - 1) Keegi on teinud vea ja liin on pingestatud 2) Elektrik puudutab liini ja saab KOHUTAVA löögi. Selle paugu ajal aurustatakse tema organismist ühe hetkega välja terve klaasitäis vett, ta saab oma nahale fataalsed põletusjäljed ning tema riided võivad süttida 3) Tema süda kisub hetkega krimpsu nagu tänaval vedelev plekist coka pudel, mis jalaga laiaks lüüa 4) Ta jõuab kliinilisse surma, laseb liinist lahti ning hakkab maa poole kukkuma (need liinid on kõrged). 5) Kümnemeetrine õhulend ei kesta kaua ning tunnelis, mille lõpus on valgus, pole kaua aega ringi kompida - elektrik maandub umbes 3 korruse kõrguselt müraki vastu maad. 6) See põrutus on nii suur, et sellel ajal, kui raginal murduvad ta ribid ja mõni lahtine luumurd tema riideid lõhub, lüüakse ta süda uuesti käima. Hingamine taastub. Heal juhul saab ta aasta jooksul uuesti tööle hakata, halvemal juhul saab temast ülalpeetav.

Madala pingega sellist luksust ei ole, et miski kannatanu südame käima lööb. Ja ma räägin pingest, mis on meie kodustes seinakontaktides. Siit jõuamegi lohakuseni, mis me Veikoga tegime. Köögis, kuhu Veiko tööpinnavalgustust ehitab, rippus seinast välja elektrikaabel, mis oli isoleeritud. Ühe katse raames võtsime me isolatsiooni maha ning ei pannud seda pärast tagasi. Juhe jäi sinna suht okeilt rippuma. Umbes nii, et surma saab see, kes seda katsub aga kui otseselt näppima ei lähe, siis see juhe kellelegi jalgu ei jää. Mulle jäi küll kripeldama, et ma oleks ikka pidanud kaabli ära isoleerima, aga näed - me ei isoleerinud. Samuti me ei teavitanud selle juhtme iseloomust teistmoodi perekonna liikmeid, kes minu eelarvamuse kohaslet elektris väga võhikud on...

Täna hommikul avastasin ma väga suure lohakuse/debiilsuse ning seda võitete ka fotolt vaadata. Keegi oli selle juhtmega kuidagi nii teinud, et see mitte lihtsalt ei rippunud enam seinast välja, vaid laiutas KESET TÖÖPINDA kraanikausi vahetus läheduses. Ma ei hakka täna teile rääkima, kui rõvedad on surmad, kus elekter ja vesi on koos... Ja lapsed... See isoleerimata juhe REAALSELT VEDELES ja puudutas füüsiliselt vastu metallist panni, mis oli kraanikausi juurde tõstetud... VÄGA HULL. VÄGA HULL reaalselt.

Panen kõigile hingele, et kuigi igasugused kodumasinad ja vidinad, mis töötavad elektriga, on meie jaoks ohutuks tehtud, siis see energia, mis on meie seinakontaktides, on väga ohtlik. Sellega lohakas või loll ümberkäimine võib viia surmani. Kui teil on kodus väikseid lapsi, veenduge, et seinastepslid oleksid korrektselt paigaldatud ning ei logiseks. Seoses oma erialaga olen ma küllalt kuulnud jänestest, kes juhtmeid närides teise ilma lähevad.... Kahju. Aga et teie või teie laps jänesele järgi ei läheks, TULEB KATKI NÄRITUD JUHE korrektselt isoleerida või või välja vahetada. Lahtised elektrikontaktid on ohtlikud.

Turvalist olemist ja tervet mõistust soovides.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar