Mis on armastus?


Ehkki armastusest räägivad enamik laule ja luuletusi, pole kindlat ja üheselt aktsepteeritud definitsiooni sellele levinuimale abstraktsele väljendile suudetud inimkonna poolt anda. Mõne jaoks on armastus see, kui abiellud kellegagi, elad temaga elu lõpuni koos ilma, et oleks kordagi öelnud: “Ma armastan Sind!”. Mõni jällegi on armastusele omistanud niivõrd suure tähenduse ja teab täpselt, mida kõike armastus peab endas sisaldama ja hõlmama ning otsib seda meeleheitlikult taga seda kusagilt leidmata.

Käisin hiljuti sõbra sünnipäeval. Ta oli organiseerinud oma kogenumaks ja veelgi ilusamaks saamise tähistamiseks väga toreda ja mitmekülgse peo, mis pidi algama restoranis ja lõppema tantsusaalis, aga läks hoopis teisiti. Alustasime küll piduliku õhtusöögiga, mille käigus tutvusime uute nägudega ja taasavastasime vanu tuttavaid palgeid. Kui tavaline tutvumisring, kus igaühel palutakse endast midagi rääkida, mille tulemusena saadud informatsioon piirdub enamasti nime, ametikoha ja heal juhul ka hobiga, siis seekord üllatas sünnipäevalaps külalisi uudse viisiga. Igaüks pidi valima seltskonnast inimese, keda soovib tutvustada. Mmmmhhhh, kui palju head ja ilusat oskavad sõbrad üksteisest rääkida. Kui see pole armastus, siis mis see on?

Pärast hõrgutavatest roogadest küllastumist suundusime sünnipäevalise koju, kus ootas meid mälumäng, palju kaunist muusikat ning rohkelt nalja ja naeru. Lisaks tähtpäevalisega seotud küsimustele vastamisele lubas raudse käega õhtu täht, kes muuhulgas otsustas isegi Teistmoodi Perekonna lõhkuda, lasta pihavitsad pisut lõdvemaks. Nimelt said kõik asjaosalised väljendada oma loovust ja kujutlusvõimet, joonistades pildi, mis kätkeb mõnda peo staari hetke viibides ringreisil Aafrikas. Mulle väga meeldis, et oli võimalus väljendada oma loomingulisust ka ise ühe küsimuse välja mõtlemisega ning selle vastasvõistkonnale esitamisega. Parim küsimus, millele laekusid ka parimad vastused oli – mis on armastus? Üks võistkond arvas, et armastus on: 

SÜGELEV SÜDA
MIDA ÄRA EI SÜGA

TUNDE JA ROHKEM
KESTEV TUNNE & OHKED

TABAMATU IME
MILLELE RASKE ANDA NIME

MIS MIS MIS
MIKS NII PALJU KÜSIMIST

PAREM VÕTA OHJAD OMA KÄTTE
HÜPPA PEA EES TUNDMATUSSE VETTE

Teine võistkond arvas, et:

Armastus on see, kui Sa kukud ja ma Su püsti aitan

Raamatut Sulle õhtul ette loen

Ma hellalt pead Sul paitan

Ala(s)ti Sul kaissu poen

Silmailu Su ümber loon

Taevast sulle tähti toon

Uueks loon Sind iga päev

Südamega selgelt näen.

Pidu jätkus toredate seltskonnamängudega. Kell oli sentimentaalseima kehakeele ajaks juba niikaugel, et tantsusaal, kuhu algselt oli plaanis minna, oli juba suletud. No mis seal ikka. Ega sellepärast veel tantsimata jää – eriti, kui seltskonnast enamik oskab salsat ja igasugu muid organiseeritud ihuliikumisi, millest mul õrna aimugi pole. Tuba, kus viibisime, oli kui tantsupõrandaks loodud. Nii me seal keerutasime ja kepsutasime kuumade sensuaalsete rütmide saatel märjad kehad üksteise vastu liibumas – isegi higistavad aknad ei tihanud varjata seda kirge, mis oli elavate hinged poolt loodud. Juvist-just, elu ongi tantsupõrand, millel tuleb tantsiskledes kõik vajalikud tsüklid läbi liuelda. Kui see pole armastus, siis mis see on?


Minult küsiti: “Aga, Meelis, mis on Sinu jaoks armastus?”. Kmmmrrkkmm, veel eile öösel oli selleks 52. Pole oluline, kust ta tuli; pole oluline, milline ta on; pole oluline, mida ja kuidas ta teeb; pole oluline, kuhu ta läheb. Kõik võib iga hetk muutuda… Kui see pole armastus, siis mis see on?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar