Pidev väsimusSellel teemal ma juba kurtsin, kuidas aeg käest kaob. Lähme siis aga edasi ja räägime väsimusest. Õnneks teen nüüd tööd, kus ei ole vaja igal hommikul kell 8.00 iga hinna eest kontoris olla. Ma hindan seda väga. Ükskõik kui palju ma ka proovinud pole, aga vähemalt Eesti tingimustes minust hommikuinimest ei saa. Kui ma ärkan vara, nii umbes 6 ajal üles, siis on mul poole päeva peal alati meeletu uni peal, mis tähendab seda, et ma magan lõunaajal ning õhtul ei tule jälle õigel ajal und. Niisiis on hetkel seis kõvasti parem, kui näiteks keskkooli ajal, kus ma reaalselt peaaegu igapäevaselt magasingi mõnes igavamas tunnis tagapingis, kuna uni oli lihtsalt nii suur ja tol hetkel tundus see väsimus täiesti normaalne. 

Täna ma magasin ilusti 9,5 tundi, kuid ärgates oli ikka selline tunne, nagu mingi palk oleks peale kukkunud. Ja ma ei saa aru miks? Kõik on endine. Madrats on see, kus ma end alati välja maganud olen. Padi on endine. Toas on paras temperatuur. Ma söön samamoodi nagu varem. Joon vett. Ja nii edasi. Miks mul siis ärgates on tunne, nagu oleks mulle just terve mets peale langetatud? Ja mis juhtub, kui nii üles ärgata? Ega ei juhtugi palju muud, kui seda, et kuna pea on natukene uimane ja õlavööde valulik ja üldse muidu uimane olla, siis ei ole mitte mingit entusiasmi midagi täiega teha ning midagi ära teha. Tiksud oma miinimumprogrammi peal vaikselt ära ning mõtled päev läbi, et õhtul tuleb varem magama minna, et järgmine päev parem olla oleks. Ja siis lähedki varem magama ja magad normaalsed tunnid täis ja ärgates on ... täpselt samasugune tunne nagu eile oli. Miks? Kuidas see võimalik on? Mida ma veel tegema pean? 

Kuna unega on mul ka varem väikeseid probleeme olnud, siis olen selle kohta lugenud ja põhitõdesid tean. Nojah, teoorias tuleks minna hiljemalt kell 11 magama. Aga need teooriad ei arvesta sisse seda, kui põnev on elu! Ma ei jäta ju pooleli huvitavat vestlust sõbraga või filmi lõppu vaatamata või ei jaluta perekonna ühiselt peolt poole sõna pealt minema öeldes, et nüüd on kell 11 ja ma pean magama. Ja nii see läheb. Nippe on palju - väsita end päeva jooksul ära, viibi palju õues, kuum dušš enne magamaminekut, meditatiivne muusika, ära enne magama minekut arvutis või telefonis ole ja muu selline. Aga noh. Minuarust on ikka nii, et kui und ei tule, siis seda ei tule. Ei loe, mida kõike enne teinud oled või ei tee. Ja kui uni on, siis võib kõrval kasvõi rokkkontsert käia, aga uni tuleb. Aga jah muidugi üks kindlamaid trikke oma unegraafik paika saada on ärgata kell kuus hommikul, terve päev tihedasti ära planeerida nii, et magamajäämiseks aega poleks ning siis õhtul hiljemalt kell kümme magama minna.

Ma ikka vahel heldimusega meenutan, kuidas olid ajad, kus ärkasin kell 7, tegin päeval miljon asja ning siis läksin veel koju ja õppisin poole ööni. Ja kuskilt oli nii palju jõudu ja motivatsiooni. Igal juhul. Proovin oma parima anda ja järgmisel nädalal väljapuhanum ja energilisem olla.

Head und teile!

https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2015-11/24/10/campaign_images/webdr11/17-comics-about-being-tired-that-are-too-real-2-14998-1448378242-1_dblbig.jpg

1 kommentaar:

  1. Toitud samamoodi, aga äkki on teatud vitamiine liiga vähe? Näited D-vitamiini keha talvel piisavalt ei tooda :)

    VastaKustuta