Tasuta mööbel Facebookist - kas legend või tegelikkusDetsembri keskpaik. 4 suurt ja tühja tuba ning köök. Ei tundunud just olukord, kus minna esimesse ettejuhtuvasse mööblipoodi, öelda, et palun mulle 80 ruutmeetrise korteri mööbel, kaart läbi tõmmata ja rõõmsalt koju jalutada.

Ehk siis. Kust saada mööblit. "Ah, liitu mõne grupiga facebookis, seal jagatakse..." tuli soovitusi siit ja sealt. Sellise muretu hääletooniga öeldult. Nagu poleks maailmas midagi lihtsamat, kui liituda Facebookis mõne tasuta mööbli grupiga ning hakata aga mööblit koju tassima. Ma liitusin gruppidega. Kõigiga neist. Mõnes grupis oli isegi 30 000 inimest ehk siis elu käis.

Juhul, kui keegi on samas olukorras, siis vähendan teie otsimisvaeva ning laon aga gruppide nimed ette: Tasuta kraam, Mööbel käest kätte!, Müüa/ ära anda kodumasinad, mööbel, nõud, Mööbel/ Kodumasinad Käest Kätte!, Kasutatud ja uus mööbel, Tasuta asjade turg, Super Turg, Mööbel ja tehnika/ Reeglite vaba.

Ma kujutasin ette, et kui ma nüüd tavapärasest natuke valvsam olen, siis mingid mööblitükid ikka ära napsan ja kuna meil ei olnud just kõrged nõudmised, siis kaua see ikka aega võtab. Järgmisel hommikul kööki jõudes nägingi, et keegi siinsamas meie lähedal annab terve korteritäie mööblit ära. Voodid ja kapid ja - noh kõik, mis meil vaja on. Pildid olid üles pandud ÜKSTEIST minutit tagasi ja ma reageerisin KOHE! Tuli välja, et ma olin juba lootusetult hiljaks jäänud. Absoluutselt kõik asjad olid juba ära jagatud. Üks voodi oli veel alles. Mille me ka ilusti koju tõime, kokku monteerisime ja millega me väga rahul oleme, aitäh! Järgmistel päevadel proovisin siis natuke valvsam olla ja kiiremini reageerida. Olin valvel absoluutselt kõigis gruppides, k.a müügigruppides, kuid lihtsalt jäin hiljaks. Kakskümmend minutit pärast tasuta kraami piltide ülespanekut selle avastamine on totaalne hilinemine. Kõik vähegi asjalikud asjad on juba ammu läinud. Selleks, et midagi päriselt ka endale saada, peab tasuta mööbli gruppi vähemalt kord minutis refreshima, piltide ilmudes kirjutama nii postitajale privas, piltide alla kui ka üldiselt kõigi piltide alla grupi seinale ja lootma, et mingi kanali kaudu jõudsid teistest ette. Müügigruppides oli üsna sama seis. Vähegi mõistlikele asjadele toimus tihti isegi hinna enampakkumine või napsati asi kiiresti ära. Need, kes seal mingeid mõõte või lisaküsimusi küsima hakkasid, olid suure tõenäosusega juba ilma.

Vaadates meie kodus ringi, siis ostnud oleme me uuena kolm riidekappi, ühe laua, kontoritooli ning köögitoolid. Sõprade käest oleme tasuta saanud nahkdiivani, kolm voodit, ühe madratsi, telekalaua. Taaskasutuspoodidest oleme ostnud köögilaua, tooli, kontorilaua, diivanilaua.

Tegelikult oleks ma ideaalis kõik mööbli kasutatult ostnud, sest miks mitte taaskasutada, aga lihtsalt facebooki grupi jälgimisele ning kasutatud mööbli poodide läbikammimisele kulus tunde ja tunde ning tulemusi oli vähe ja mu oma aeg tundus tol hetkel väärtuslikum. Ehk siis me proovisime selle mööbli, mis võimalik, saada kasutatult ja ülejäänu osta.

Koht, mida me ei kasutanud, on osta.ee. Praegu vaatasin, et seal on müüa näiteks väga soodsate hindadega laudasid. Mina ostsin oma laua jyskist, kõige kallima, mis seal oli - sest no mis teha, kui jalutad sisse ja laud, mis kõige rohkem meeldib, on ka kõige kallim. Ja no mul oli ju KOHE lauda vaja. Igal juhul ma ei kahetse, et raha kokku hoidma ei hakanud, sest olen oma lauaga väga rahul ning veedan selle taga päris palju aega. Üldse oli huvitav see, et enne, kui mul lauda ei olnud, siis tundsin, et korteris ei ole justkui seda minu oma nurka, kus saan keskenduda ja oma asju teha. Pärast seda, kui laua sain, on kõik hoopis teisiti, mul on täpselt see oma nurk, kus võin tundide kaupa oma asju teha, saan keskenduda ning tunnen end hästi.

Kokkuvõtteks ütleks seda, et kui kiiresti ja palju mööblit vaja, siis võite proovida järgmist strateegiat: andke mõnele mööblikamale sõbrale teada, et olete mööblitu ja kui neil midagi üle, võtate hea meelega vastu. Vaadake, kas pakutakse midagi. Selle protsessi puhul ärge unustage, et seda imeilusat riidekappi, mida teile teie imetore Valga sõbrants pakub just sõiduautos Valgast Tallinnasse ei vii. Transporti on vaja. Seejärel võtke aega ja tehke tuur teiseringi mööblipoodides. Kui veab, siis võite sealt häid diile saada. Paljudest poodidest jalutasime me muidugi ka üsna kiirelt ja sama targalt välja. Seejärel hoidke nädalake Facebooki gruppidel silm peal ning kiirreageerige. Selle aja jooksul olete ilmselt ka aru saanud, mis on need esemed, ilma milleta te elada ei saa ehk siis mis tuleb tõesti kohe ja uued osta, kui mujalt saada pole õnnestunud ja muude asjadega on aega. Meil oli igal juhul huvitav ning korter täitus mööbliga pigem kiiresti.

Lihtsad asjad võivad nii palju rõõmu teha. Minu enda nurk!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar