Naised lähevad kiskuma ja meestel läheb läbuks ära

Kuidas on seotud töökollektiivide kvaliteet ning sugupoolte osakaal nendes kollektiivides? Kindlasti on teadust ka. Kes otsib ja leiab, viidake siia ning saame edasi arutleda. Aga mida mina oma elukese jooksul kogenud olen? Kas naised on ussid ja mehed on sead? Ning kas süütud loomakesed üleüldse on ära teeninud, et neid sõimusõnadena kasutatakse...

Mida te arvate väitest, et kui kollektiiv koosneb ainult naistest, toimub seal pidev kiskumine ja ärapanemine? Ning et kui tegemist on meeste seltskonnaga, läheb seal läbuks ära. Teate. Mina olen sellist arengut näinud küll!

Käisin mina Maaülikoolis ning õppisin tehnilist teemat, kuhu (see on nüüd teise postituse teema, et ei tea küll miks...) mingil põhjusel eevatütreid õppima ei tulnud. Ligi 100 % meeste seltskond. Ja seda levelit oli näha. No.. esiteks oligi tegelikult tegemist poisikestega. Kõik alla 25. See naljade kvaliteet oli küllaltki... hm.. Eakohane :D. Tutvusin seal ühe inimesega, kellega mul on loomingulist klappi ja mõistmist. Kunagi, ma ei mäleta täpselt, mis kontekstis, aga ta ütles konkreetselt „Siin on selline vorstipidu, et reaalselt ei viitsi 2 nädalat pesus käia“. Tõepoolest. Tunnistan, et meeste hügieen langeb, kui naisi pundis pole.

Samuti on ühest ettevõttest näide. Noor ja arenev. Läks nii, et järjest palgati mehi. Meestel ja meestel on vahe sees. Mees, kelle kaudu ma seda lugu tean, on hästi korrektne ja puhas. Aga ta on ikkagi kõigest mees. Vaatamata sellele, et ta aeg-ajalt kutsus kolleege korrale, et kraanikausi võiks vähemalt nii puhta hoida, et sealt vesi alla läheks, ei jõudnud tema ka korda majja tuua.. Ja.. Ega ta eriti ei süvenenudki, sest... Nagu mainitud.. Meestel on fookus mujal. Lihtsalt tema, eriti korraliku ja puhta mehena, hoidis asja hallituspiiri peal.. Kui juba nägi hallitust, läks ja valas selle patustajatele pähe ning siis nad jälle koristasid pisut...

Ning kui nad siis esimese naisukese tööle palkasid... See pidi pikali kukkuma. Või. Kusjuures ta isegi kukkus, sest mehed olid mingit libedat löga lattu vedelema jätnud... Nii palju, kui ma naiselikke naisi tunnen, nad ei suuda sellise löga sees elada. Oma esimeseks prioriteediks võttiski ta kontori korrastamise ning kui lõpuks ka teine naine tööle võeti, said nad sellest meestekarjast jagu ning meeste suhtumine hakkas paranema.

Veel üks teine ettevõte, kus oli kümmekond meest ja üks naine. Väga naiselik naine. Oli näha, kuidas ta mõjus nendele meestele. Mehed pingutasid. Ja teiseltpoolt oli näha, kuidas see ka västias mehi. Kui naine selja pööras, oli näha, kuidas entroopia hakkas laudadel võimust võtma. Esimisel päeval vedelesid paberid ja kaustad. Juba teisel päeval leidis siit-sealt kohviplekke ja toidupakendeid... Meeste fookus on lihtsalt nii mujal. Ja see neiuke kurtis mulle ka vahel, et oeh neid mehi küll...
 

 
Olen ka töötanud suures-suures organisatsioonis, kus sugude esindatus on küllaltki ok. Selles ettevõttes lähtuti konkreetselt 5smetodoloogiast, mille järgi me peame pidevalt oma töölauale ja –keskkonnale peale vaatama järgmise pilguga: 1) Sorteeri; 2) Säti asju korda 3) Pühi läikima 4) Standardiseeri ning 5) Hoia selle kõige järjepidevust. Tegemist oli võimsa ettevõttega, kus on konkreetne isik, kes juhib 5s korda. Ta käib ringi, pildistab vead ülesse ning riputab need nähtavale. Mulle meeldis, kui minu tolmuse monitori sisse oli näpuga tolmu sisse kirjutatud „Mihkel“. Ja muide. Sellel ametikohal oli naine.

Küll ja küll olen ma toimetanud meeste seltskondades. Ning on päris mitu korda juhtunud, kui meile tuleb sinna tööle naisuke kuskilt, kus on palju naisi. Ja kuidas nad kiidavad.. „Kui mõnus on mestega töötada. Kõik on nii lihtne ja konkreetne. Kõik saab tehtud. Keegi ei kiusa mitte kedagi“. Ilmselged vihjed, et naised kipuvad kisklema. Eks alati saab ka vaielda-arutleda. Näiteks mina olen töötanud 100 % meestest koosnevad kollektiivis, kus oli vaimuhaige mees, kes teisi piinas...

Huuh. Praegu meenus mul, kuidas keegi neiu, keda ma väga pikalt tunnen ja austan, rääkis mulle loo ühest organisatsioonist, kus on 100 % naised. „Reaalne ussipesa,“ ütles ta. Ainult ilge ärapanemine, tagarääkimine ja siunamine käib. Üks kord nad palkasid sinna ühe mehe. Vähem kui poole aastaga see mees murdus ja lahkus... Toore jõu vastu ikka ei saa.

Seda postitust tehes arutlesin ühe targa ja elu näinud isiksusega. Ta rääkis huvitavast kombinatsioonist – kui meil on meeste kollektiiv ning sinna palgatakse tööle nümfomaan. Kuna seksuaalenergia on võimas ja külluslik energia, siis nümfomaania toob selle eriti esile ning viib organismi balansist välja. Raske haigus. Ning selline kombinatsioon võib meeste kollektiivis tekitada armukadedust ning muid olelusvõitlusega seotud vaimuraskusi, mis pärsivad ühistele eesmärkidele püüdlemist.
 

Kokkuvõttes ma ütlen, et jah, täna ma olen näinud järgmist. Ainult 100 % naiste kollektiiv kipub kisklema. Ning meeste seltskondade fookus läheb paigast seetõttu, kuna nad läbustavad ja veiderdavad koos. Kindlasti saab tuua ka erandeid ja ma ei kahtlegi. Aga siit saab minna uue ja põneva teema juurde – nais- ja meesenergiad. Naise kehasse sündinud olevus võib endas arendada mehelikke jooni ning vastupidi. Ning sellised isikud toovadki kollektiividesse tasakaalu ja teistmoodi hingamist (iseasi, kui õnnelikud nad isiklikul tasandil on) Igaljuhul - segaseltskonnad on alati kõige efektiivsemad ja olen ka isiklikult nõus. Naised on ju nii armsad :)

1 kommentaar:

  1. Ise töötan kollektiivis, kus väga suur naiste ülekaal ja minu osakonnas ongi praktiliselt vaid naised. Ei oskaks küll sellist "ussipesa" mentaliteeti välja tuua.. pigem just nii, et kes on omavahel ka väljaspool head sõbrad, kes hoiavad ise omaette - samas kedagi välja ei jäeta. Töö iseloom lubab valida ka, et kas soovid kolleegidega suhelda või mitte ja üldine energia on täiesti positiivne. Mingit ärapanemist küll ei ole.

    VastaKustuta