Tegelt ka maksab läpaka parandus 250 €?

Kas see on blogi, kus võib vanduda? Ma blogin elus esimest korda ja ma ei tea seda kultuuri. Üldiselt mulle meeldib olla härra, aga vahel lasen kohe mahlaselt neid sõnu, mille puhul keel hammaste taga kõlavalt põriseb või tugevalt kurgulakke surutud on... Et minu vandumised on tänaseks vannutud, katsun parem oma õpitu ning üldise emotsionaalse pildi postitusse puistata.
Täna palus mu ema minu abi. Või noh. Ma olin tema soovidest juba varem teadlik, aga täna lükkasime masinavärgi käima. Seoses mingite tegemistega tahtis ta oma vana sülearvutit pisut putitada. Kaardistasime olukorra. Et ta peamiselt töötab tekstiga, ei ole tal vaja uut arvutit soetada. Sobib ka tema 2011. aastal ostetud Lenovo sülearvuti. Siiski tegin omapoolse riistvaralise ettepaneku - ostame 7 aastat vana kõvaketta asemele SSD ketta. Seda seetõttu, et kõvaketaste elueaks loetakse keskmiselt 5 aastat ning ma ei taha, et mu ema töö ära kustub. Teiseks SSD ketas toimetab tunduvalt kiiremini ja seetõttu on mugavam töötada.
Mõeldud - tehtud. Läksime koos arvutipoodi ning ostsime 105 euri maksva SSD ketta. Kuna mul on veidi kogemust, palusin poepoisil ketta ka arvuti külge krvuvida ning vaatasin siis arvutist järele, et arvuti ka tõepoolest tunnistas, et SSD ketas on kenasti sees ning valmis tegudeks.
Selle postituse mõte ei ole mitte ainult jagada oma masendavat feili, aga küsida ka abi. Aga selleks tuleb jätkata ning tutvustada olukorda. Kes sügavamalt teemat jagavad, leiavad postituse lõpust pisut spetsiifilisema raporti. Olen tänulik, kui saan abi.
Enivei. Jõudsime koju ning naabripoiss, meie väga hea sober, tuli meiega lõunatama. Plaan oli selge.
 1. Võtame USB mälupulga
 2. Paneme sinna peale Windows 7 installeri
 3. Lükkame selle läpakale külge, paigaldame operatsioonisüsteemi peale ning ema saab tööle hakata
Kõlab, nagu lihtne, eks. Olen seda korduvalt teinud. Aga täna sain ma pikku... Läksime sõbraga tema majja ning hakkasime pihta. Saate aru.. Meil läks reaalselt 6 inimtundi, et selle läpakaga jebida... Mu ema isegi küsis, et palju ta võlgneb, aga ma ei hakanud talle ütlema, et kui mu sõbra ja minu töötunnid reaalselt käiku lasta, tuleb arve kusil 200...250 eurot ja selle raha eest saab juba enamvähem sarnase vana läpaka, nagu tal juba olemas on.
Ma olen elus tundnud ennast targalt ja rumalalt... Haritult ja lollilt. Ja kui ma üha enam tunnen ennast järjest lollimalt, aga samas üha targemalt, siis täna olid kõik parameetrid nullis... Siin mõned on kiitnud, et ma olen rahulik inimene ja suudan ennast talitseda, aga täna ma tundsin küll, kuidas ma närvi lähen... Lihtsalt proovin ja teen... Üks nokk lahti ja samal ajal 5 kinni... Mängisin arvuti bioses igasutuste parameetritega, viiuldasin windowsi installi parameetreid ja näppisin isegi riistvara, aga asjatult... Ja ma lõhkusin. Jah. Ma lõhkusin täna ühe asja ära, et.... ma ei tea... välja elada... Õnneks oli tegemist millegagi, mis ei loe...
Mu sober on it inimene ja mina ka väga harimata pole... tegelikult tuleb isegi tunnistada, et olen mitmes ülikoolis insenerivärki teinud. Isegi arvutitehnikas... Ja me olime nõutud selle igas mõttes. Kogu see protsess andis meile üha teadmist, et me ei tea enam isegi, kellelt abi küsida... Sest kõik vähem või rohkem kaval oli läbi proovitud... SSD KETAS JA ARVUTI LIHTSALT EI SAA OMAVAHEL TARKVARALISEL TASEMEL LÄBI... Või.. pigem tarkvaralisel... Aga see jäägu spetsiifilisema vestluse kanda...
Igaljuhul homseks on uus plaan olemas. Lükkame kohvid sisse ning proovime installimiseks USB 2 pulka (täna kasutasiume USB 3). Mida ma Teile soovitan? Kui soovite oma läpakale uut SSD-d panna, viige see esindusse ning veenduge, et 1) nad ei küsi tunnipalka ning 2) nad vastutavad selle eest, et see töötaks nii riist- kui tarkvaraliselt... Huuuh... Meie igaljuhul alla ei anna. Teeme emale kasvõi 2000 eurise arve, aga aru peame saama.
Nüüd ma lähen spetsiifiliseks. Tänud neile, keda teema huvitab ja kes nõu tahavad anda:
Algandmed:
 • Läpakas - Lenovo L512
 • Protsessor - i5 520M
 • SSD - Samsung Evo Series 250GB SSD // Tootekood - MZ-75E250B/EU
 • Proovisime paigaldada opsüsteeme nii Windows 7 kui Windows 10
 • Kasutasime Rufus programmi
Veateated:
 • Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. See Setup log files for more information
 • Error code 0x80070570
Mida proovisime:
 • Paigaldus USB 3 mälupulgalt
 • Eraldi partitsiooni loomine. Installfailide sinna kopeerimine ning sealt pealt paigaldamine
 • Nii Windows 7 kui Windows 10 paigaldamine - samad vead
 • Erinevate Windows versionide paigaldamine, 32 bit vs 64 bit jne
 • SSD formaatimine nii läpakas kui ka ühes teises arvutis
 • Läpakal on 2 mälumoodulit. Eemaldasime ühe ning siis jõudsime Windows 10 paigalduses pisut kaugemale, aga teine veateade tuli ikkagi

 • Mängisime bioses

  • buut parameetrid
  • uuendasime biose ära

5 kommentaari:

 1. Mängi biossiga edasi - vaheta nii ketta kui installimeedia tüüpe. Mul kunagi oli sama jama, enam ei mäletagi, milline linnuke aitas.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hei ja suured tänud kaasa mõtlemast :)
   Praegu usun, et biossi seaded on kõik läbi viiuldatud, aga veateated on samad. Vaatan homme edasi. Veel ideid?

   Kustuta
 2. Kaks mõtet:
  1) Kas kettatõmmist (disk image) vanast HDD-st teha ja seda uuele SSD-le kloonida ei tahtnud?:
  2) Kas mingi Linuxi laivtõmmisega SSD-ga masinat üles lasta ei proovinud? Kui Linuxiga üles tuleb, saab välistada riistvaralised probleemid. Win7 installer ei toeta USB3 vaikimisi, vajab draiveri lisamist installerisse. Win 10 peaks USB3 vaikimisi toetama.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hei!
   1) Imaget teha ei tahtnud, kuna vana opsüsteemi oli liiga koledalt uuendatut mitmete aastate jooksul ja tahtsin "uuelt lehelt alustada"

   2) Linuxi mõte on huvitav ja käis isegi korra endal peast läbi. Arvutisse oli paigaldatud 2 mälu (kokku 4GB) 2GB DDR3 1300. Meil tekkis kahtlus, et üks mäludest on katki minemise äärel ning pärast selle välja vahetamist saime teatud edusamme kuid mitte piisavalt. Üldiselt riistvara loeme korras olevaks (vana kõvaketas ja selle süsteem töötab põhimõtteliselt, kui see sisse torgata). Uue ostetud SSD korras olekus veendusime, kui me selle ühte teise PC külge panime ning seal kenasti opereerisime...

   Proovin homme USB2 pealt ja siis vaatame edasi :)

   Kustuta
 3. Hei ja suured tänud! Täna hommikul USB2 mälupuga pealt jooksid igasugused paigaldused ideaalselt. W7 kenasti peal.

  Ja ei tahaks süüdistada, et see USB 3 pulk kuidagi katki oleks... Seda enam, et ma olen selle USB2 pulgaga tund aega ujumas käinud ja selle kuhugile vastu nii kõveraks visanud, et pidin seda näpitsatega parandama... Ja töötab :)

  Aga tänud veelkord kaasa mõtlemast!

  VastaKustuta