Vaimustav tööpõld...

Üks mu sõber naljatles, et mulle meeldib töötada seal, kus pügatakse mult niipalju villa, et suure karvakaotuse tõttu jään peagi kiilaks. Lisaks lüpstakse nii intensiivselt, et peagi vajun sisu vajaka jäämise tõttu kokku, nagu tühjakspressitud sidrun. Ma ei saa aru, millest ta rääkis. Ainus, kes mind piitsutab ja mingisuguseidki tulemusi nõuab, olen ma ise.  Ma ei jääks endaga rahule, kui mul haamer kukuks käest niipea, kui ametlik tööaeg käib viimset minutit. Ma ei tunneks oma tööst rõõmu, kui ma teeksin nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik.

Ma töötan Eesti parimas ettevõttes, mis asub ühes kauneimas paigas maamunal. Mis teeb ühe firma edukaks ja tõstab liidripositsioonile? Kõige aluseks on suhtumine oma kolleegidesse. Ma veelkord rõhutan – kolleegidesse, mitte alluvatesse ega ülemustesse. Sa võid ju arvata, et sa oled hull võll, kes käseb, poob ja laseb, aga tegelikkuses on kõik Sind ümbritsevad töökaaslased Sinuga võrdväärsed kolleegid, kellesse tuleb suhtuda nii, nagu Sa tahad, et Sinusse suhtutakse. Illustreerivaks näiteks meenub mulle firma omaniku lause: “Meelis, suur rõõm ja nauding oli Sinu juures viibida! Ma lähen nüüd vaatan ka, kuidas mu teised kolleegid elavad ja tervitan neid.” Et see ei jääks üksikuks hüüdvaks hääleks kõrbes, toon ka teise ereda näite tõelise liidri käitumisest: “Meelis, kas ma võin Sulle ühe soovituse anda? Kui Sa paned lisaks ka siia küünlad põlema, võimendub siinne õdus atmosfäär, mis soodustab veelgi parema enesetunde loomist.”. Ja et need näited ei muutuks liiga minukeskseks, mainin ära ka kolmanda eeskujuliku käitumismalli, mille puhul omanik jalutas mööda oma kolleegist, kes askeldas lillepeenras ning näitas viimasele näppu. Ei, ei – mitte seda keskmist näppu, nagu enamasti maailmas kombeks on näidata – see oli tunnustav püstine pöial, mis lõi pikaks ajaks positiivse meeleolu mõlemale osapoolele.

Kui tavaliselt räägitakse personaalse lähenemise olulisusest oma külalistele / klientidele, siis mina tahan rõhutada individuaalse suhtumise rolli oma kolleegidesse. Kui kolleegid tunnevad, et nad on hinnatud ja austatud, siis nad kannavad seda lugupidavat suhtumist edasi ka teenindatavatele persoonidele. Sobiv näide on kohe varnast võtta – nimelt tutvustatakse meie tööpere uusi liikmeid FB lehel, kus on antud sõna ka asjaosalisele endale. Tähtis on siinkohal mainida viisi, kuidas on pereliiget tutvustatud – see motiveerib pingutama ja püsima tasemel, mille oled töövestlusel endast jätnud.

Töötamine kõrgelt hinnatud ettevõttes, kus koheldakse mind väärikalt, ajendab mind mugavustsoonist välja tulema. Mõnus väljakutse on pakkuda elamusi nõudlikule kliendile, kes on viibinud maailma parimates majutusasutustes. Minu missiooniks spa terapeudina on pakkuda oma külalisele kõrgeimat rahulolu ja sügavaimat lõõgastust läbi kõigi kuue meele stimuleerimise. Saades tagasisidet, et mu jõupingutused on piisavalt head rahuldamaks juba kõikekogenud kliente, kasvab mu motivatsioon, mis tiivustab mind pingutama veelgi rohkem. Regulaarsetele külalistele tuleb pakkuda uusi seiklusi. Positiivse energia peegeldamine genereerib veelgi rohkem positiivset energiat. Minu õnnelik külaline tähendab õnnelikku mind!


Mis võiks olla parem töötamisest keskkonnas, kus ümbritsevad Sind austavad kolleegid, hõrgutav ajalooline hõng ja imeline loodus? Juba jalutamine läbi lummava mõisapargi loob harmooniat ja annab kamaluga energiat, mida on hea oma külalistega jagada. Ja kui veel jalutada rannal, kus linnud, kivid ja lained laulavad oma laulu, hakkab iga molekul mu ümber ja mu sees samuti helisema… Helisegem!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar