Unustage gigantide heitlus - V Spa on neist pea jagu üle!

Mõni aeg tagasi avati Tartus Kvartalis uus spaa, V Spa. Tahtsin juba ammu sinna lõõgastuma minna, aga alles nüüd avanes hea võimalus. Kutsusin elukaaslase seltsiks ja seadsime sammud Eesti ühe uusima veekeskuse poole. Kaunid neiud tervitasid meid viisakalt ja rõõmsalt naeratades. Kuna olime Micaga mõlemad uustulnukad, palusime lühiinstruktaaži. 

Kuna saabusime tööpäeval enne kella 15:00, siis kõikide erinevate keskuse komplekside külastamine maksis 16 eurot. Selle raha eest saab kogeda vee-, sauna-, lõõgastus -ja soolamaailma mõnusid. Juba riietusruumi sisenedes tungis mu ninasõõrmetesse ehe puu lõhn – oli tunne, nagu oleks läinud metsa jalutama. Jalutasime hoopis kappide vahel, mida oli palju ja mis kõige tähtsam – need olid RUUMIKAD. Mitte nagu Kalev Spaas, kuhu tuleb kõik asjad kokku suruda ja jalaga takka tampida, et kapi uks üldse kinni läheks. Mulle meeldis, et rõivistu oli meestele ja naistele ühine, võimaldamaks tervel perel mugavamalt spaatamas käia. Loomulikult ei puudunud privaatsed riietumiskabiinid.

Esimese asjana hüppasime Micaga basseini. Kõik oli ümberringi puhas ja kena. Tülgastav kloorihais ei käinudki üle pea, nagu see tihti mõnes muus spaas kipub olema. Ujusime pisut ringi ja jäime veemassaaži pakutavas kohas pidama. “Siin on nii ilus ja hea!”, ütlesin kaaslasele, kes mõmises nõustuvalt ja lisas: “Kõige parem on see, et päikesekiired kumavad kirkalt läbi klaaskatuse, mis võimaldab meil otse sillerdava päikeselõõsa sees supelda.”  

Saunamaailm pakkus kütkestavat puuküttega sauna, kus fallosest tõmmates voolas leilivesi otsekui iseenesest kuumadele kividele, andes niigi lõõmavatele kehadele lisaenergiat. Ülekuumenemise vältimiseks oli võimalik kasutada karastavat külmaveebasseini. Ei puudunud korralik aurusaun, kus päriselt ka on piisavalt auru ning koos niiske õhuga tungib kopsu meeldiv kogus eukalüptiaroomi. Mmmhh, milline ergutav ja samas rahustav kooslus. Samuti ei pidanud aroomisaunas lõhnaelamust tikutulega taga ajama. Kõikjal oli kõike piisavalt ja külluses. Kui vene banja üllatas oma massiivse ja loodusliku lavaga, siis meie mõlema suureks lemmikuks sai siiski kadaka saun, mille muutis eriliseks kunstipärane lagi ning see unustamatu kadaka aroom, mis imbus sisse nii seintest kui ka keriselt. V Spa disainerid ja arhitektid on taasavastanud ürgse looduse väe ning jagavad seda spaa külalistele igal võimalikul juhul. Ehedus ja naturaalsus hoomas ligi lausa igast kandist. Ammutasin metsadest pärinevat jõudu kõikide oma meelte ja iga keharakuga. 

Saunamaailma all asub lõõgastusmaailm, kus saab karavanitoas varbad liiva sisse suruda ja kujutada ette, et oled kõrbes ning lasta kogu sellel soojusel, mis on Sinu sisse kogunenud, endale pai teha. See on köitev paik nii suurtele kui väikestele. Üldse on V Spa väga lastesõbralik – pisikestel on mitmeid kohti, kus nad saavad ennastunustavalt mängida ja areneda. Sa ei pea isegi mänguasju ise kodust kaasa tassima.


Saunagurmaanid saavad naudiskella Türgi sauna ja tunda end kui sultani enda hamamis, kus iga pisiasi on hästi läbi mõeldud ning dekoratsioonide pealt pole kokku hoitud. Luksust saab tunda ka soolamaailmas. Soolakivisaun on ühtaegu nii silmailu kui ka tervist pakkuv. Soola aurusaunas pakutakse tõeliselt kvaliteetset soola, millega saab koorida kogu keha. Kõige meeleolukama elamuse sain soolabasseinis, kus vesi oli niivõrd soolane ehk üleslükkejõud oli nii suur, et keha hõljus, ilma et oleks pidanud ujumisliigutusi tegema. Sirutasin oma ihuliikmed välja ning tundsin, kuidas ma lendlen ja lendan… See oli lihtsalt võrratu! Ma tahan veel lennata!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar