Elu kõrgem eesmärk.

Mõni aeg tagasi juhtus minuga midagi mõtlemapanevat. Olin ennast õppimisega üle kurnanud ning tundsin, kuidas pinged ja frustratsioon võtavad võimust. Lõõgastumiseks otsustasin võtta kuuma vanni – tahtsin liigse ärevuse veega kehast ja meelest minema uhta. Olles mõnda aega hõljunud kuumas vees, otsustasin võtta kapist hügieenitarbeid. Tõusin püsti ja hakkasin kapi poole upitama, kui äkitselt tundsin, kuidas silme ees hakkas virvendama. Viimane mõte, mida mäletan oli: "Pean ruttu vanni servale istuma, et pilt tagasi tuleks!"

Juhtus hoopis nii, et kaotasin teadvuse ja vajusin peadpidi vette. Ma ei mäleta, kaua ma seal vee all ulpisin, aga kummalisel kombel olin ma oma lõputöö kaitsmise mõtetesse nii kinni jäänud, et kujutasin endale ette, kuidas ma komisjoni ees teen ettekannet – inimesed kuulasid hoolega ja olid väga huvitatud sellest plämast, mida ma neile serveerisin - see kõik tundus nii reaalne…

Ühtäkki tundsin tugevat valu kubemepiirkonnas – olin teadvusetult vette vajudes ennast vanni serva vastu ära löönud. Kohe pärast valuaistingut taipasin, et ma olen ju vee all, mitte komisjoni ees. Teadvuse tagasi tulles võpatasin suure hooga veest välja. Ehmatus oli suur, kui taipasin, et ma oleks võinud vabalt sinna vee alla jäädagi. Seekord läks õnneks! Nagu öeldakse: Jumal hoiab lolle ja joodikuid. Nii hea, et ma ikka loll olen!

Kas tõesti ei tahetud mind veel helgematele aasadele lasta? Miks küll pidin jääma siia ebainimlikkusest, ebaõiglusest, ebatolerantsusest pakatavasse maailma? Miks küll pidin jääma tasandile, kus on nii vähe armastust, hoolimist ja mõistmist ning nii palju julmust, hukkamõistmist, valetamist, varastamist, ahnust, vihkamist, ülekohut, kättemaksu? Aga võibolla on mind tõepoolest siia veel vaja!? Miskit olulist on veel tegemata!? Mida olulist on vaja veel teha?


Enne veel, kui Sa hakkad mind kritiseerima ja hukka mõistma, olgu öeldud, et selle postituse ainus eesmärk oli panna Sind mõtlema, mis on Sinu elu kõrgemaks eesmärgiks ehk missiooniks... Võimalik, et vastus peitub vannis ulpiva põisadru vahel...


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar