Kas Jeesus Kristus ikka lunastas meie patud?

Huvitav, miks tegelikult Jeesus Kristus lasi end risti lüüa? Ta väitis, et ristilöömise tulemusena lunastab ta kõikide inimeste patud. Nii tore muinasjutt!

Millegipärast ma ei usu, et Jeesus Kristus oleks tegelikult ka tahtnud oma viimase ettevõtmisega õigustada kuritegevust. Andes inimestele mõista, et ta nagunii lunastab kõik patud, õigustab ta inimesi elama patust elu. Pealegi pole minu nägemuse kohaselt võimalik lunastada teiste patte. Miks peakski? Me kõik oleme küll üks, aga samas on igaühel meist oma karma, mida pole üldjuhul võimalik kellelegi teisele kinkida, pärandada, lunastada ega pähe määrida.

On muidugi erandeid; näiteks, kui kaks inimest lepivad omavahel kokku karma koorma jagamises. Ehk siis ma võin lunastada oma isa patte, kui me mõlemad sellega nõus oleme. Jeesus Kristus teadis väga hästi, et isegi mitte tema pole nii võimas, et lunastada kõikide inimeste patud, kuna esiteks selleks puudus vastavasisuline kokkulepe kõikide nõusolekuga ning teiseks oleks kõikide pattude lunastamise tulemusena kadunud universaalne tasakaal.


Hästi, oletame, et teatud tingimustel polegi vaja kõikide nõusolekut ja oletame, et universaalse tasakaalu kadumine oligi eesmärk. Sellisel juhul oleks me juba ammu pidanud üle minema kõrgemale sagedusele, mida paraku pole siiani veel toimunud. Ehkki ma pean tunnistama, et ilmselt me oleme ülemineku lävel. Ärgem siiski valgugem liiga laiali. Ma tahtsin lihtsalt teada, mida Sina arvad, miks Jeesus Kristus lasi end risti lüüa?


2 kommentaari:

 1. Mina arvan, et jeesus kristus ei lasnud end vabatahtlikult risti lüüa vaid pahad inimesed tahtsid ta risti lüüa. Ma ei tea täpselt kas see on õige jutt aga tean, et arvamusi on inimestel palju, kuid olen kuulnud täpselt neid jutte raadios, et jeesus pandi risti pahade ja kurjade inimeste tõttu kuna tema kohta oli valesid süüdistusi kuulutatud. Ma ise täpselt ei tea ka neid asju ise, aga kirjutasin ainult oma arvamust ja mida olen ise kuulnud. Olen palju selle kohta uurinud internetis, aga see on üks väga keeruline juhtumi lugu. Mul endal meeldib üldse väga palju jeesuse ja paljude erinevate imede kohta uurida.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hei ja tänud arvamuse eest. Võid ikka julgelt oma mõttekäigud kirja panna.

   Olen ise ka lugenud igasuguseid võimalusi ning hoomanud neid nii mõistuslikult kui teistmoodi.

   Et Jeesus oli jumala poeg... No ütleme, et oligi, siis järelikult on neid jumalate poegi nii enne kui pärast teda siin toimetamas käinud. Ei oska kommenteerida

   Mõned teooriad väljendavad tema olemust kui tulnukat. Maavälist külalist. Insenerina panen ma selle teema eelmise lõiguga ühte patta. Nii palju, kui minu arvutused näitavad, peab ikka tõsine motivatsioon olema, et ühe tähe juurest teise juurde lennata ja seal jumalatööd teha.

   Siis jab muudugi kõige maalähedasem võimalus - tegemist oli inspireeriva inimesega või inspireeritud inimese poolt edukalt välja mõeldud ning geniaalselt turundatud väljamõledisega. Olukordades, kus inimesed on väga lollid ning väsinud heitlusest ressursivaeses maailmas, on lihtne neile odavalt lootust müüa mingi muinasjutu näol, mis hoiab neid taltsana ja aitab juhtide suuremaid eesmärke ellu viia.

   Tänapäeva lootus olla facebooki laik.

   Kustuta