Milline imeline päev Muhumaal...

Mica oli oma projektiga "Mesilaste päästmine" jõudnud sinnamaale, et oli võimalik korraks aeg maha võtta ja hinge tõmmata. Mees tuli mulle Muhumaale külla. Selle puhul orgunnisin ennastki töölt vabaks, et koos perega (õigemini osakesegaga perest) kvaliteetaega veeta. Päev algas hommikukohviga. Tegemist polnud mingi tavalise kohviga. See oli lihtlabane pätikas, mille sisse uhasin ohtralt vahukoort ja mett. Ei, mitte mingit odavat poe mett, vaid kõige paremat ja kvaliteetsemat Muhu kanarbiku mett, mis pärines otse kohalikult mesinikult. Tulemuseks oli teistmoodi kohv, mis maitses magusasti nagu musi ja sisaldas rohkelt praanat, mida mürgitamata mesilased keset puutumata loodust ringi lenneldes tootsid.

Hommikujooga "Tõuse ja sära!" äratas mu keha ja rahustas meeled. Lisaks tugevdas lihaseid ning vabastas kogunenud pingetest. Meditatsioon aitas luua harmooniat ihu ja hinge ümber. Energiasurinad labajalgades andsid märku blokeeringute taandumisest ning kanalite avanemisest. Pärast võimlemist on hea süüa hommikusööki, sest keha on virgunud ning võimeline omastama toitained parimal viisil.

Imeliselt päikeselise päeva puhul otsustasime minna Muhu rannamõnusid nautima. Kuna üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, ei hakka ma pikalt vahutamagi. Suure ringi küsimus: mis juhtus sekund hiljem pildil kujutatud hetkest?
Hästi, mis ma Sind ikka kiusan oma küsimustega. Pildil on jäädvustatud olukord, kus ma tahtsin käsipuu torudest kinni hoides jalad taeva poole sirutada, kuid tugeva tuuleiili tõttu kadus tasakaal ning järgmisel hetkel prantsatasin üle-pea-kaela laudisele pikali. Paraku ei jäänud vaatemängulisest aktsioonist sinikatki alles. Jumal pidi hoidma lolle ja joodikuid. Paistab, et hoiab hullumajakandidaate ka...


Rannas kasvasid väge täis kadakad, mis omavad immuunsüsteemi tugevdavat toimet. Päikese käes peesitavad oksad lehvitasid sõbralikult ning sinakalt helkivad äsjavalminud mahlakad kadakamarjad lausa anusid, et neid suhu pistetaks. Pilvitu taevalaotus oli marjadele kinkinud eriti magusa maigu.
Näitasin Micale oma lemmikrada, mis kulgeb mööda kohalikke niite ja heinamaid. Seal meeldib mulle võimalikult tihti end laadimas ja avastamas käia...
 Muhumaa üks suurimaid ja kaunimaid vaatamisväärsusi on võimas Üügu pank. Raske uskuda, et tilluke Muhu saar suudab loodusnautlejatele pakkuda silmailuks midagi nii suurejoonelist... Tahaks lennata - mida kõrgemal, seda parem!

Mu suur kartulinina oli ideaalseks maandumispaigaks kiilile, kes oli otsustanud tundmatu subjektiga tutvust sobitama tulla. "Kuidas Sa ei mäleta? Me oleme ju varem kohtunud..." Jessver, kui rõve ninakarv hingamistee avausest välja upitab. Kiilikesel ei olnud sellest karvast sooja ega külma. Ka mustpäised komedoonid ei ajanud kiilikesel südant pahaks. Ta ei võtnud vaevaks omistada liigset tähendust asjadele, mis pole üldse olulised. Tema lihtsalt avastas kõike, mida huvitavat elul pakkuda on...
Päikeseloojanguks seadsime sammud taas mere äärde, et sõuda paadiga maalilise taevavõlvi all romantilise Armastusesaare randa. Hilisõhtune paadisõit sobis meile, romantikutele, kui rusikas silmaauku. Suka ja saapana heljusime loojuva päikese lõõsas sillerdavatel merelainetel, kuni jõudsime kauaoodatud kiresadamasse. Randudes ootas meid ees ei midagi muud kui hunnik salapärast sitta. Huvitav, kes need hiiglaslikud junnid on sinna pisikesele saarele teinud? Tegemist pole inimfekaaliga.


Nüüd ma saan aru küll, miks suur reisiajakiri Travel and Leisure valis Muhu saare maailma üheks rahustaivamaks paigaks. Milline imeline koht!? Milline imeline päev!? Soovin Sullegi vahvaid suveseiklusi!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar