Hullumajakandidaat

Lugesin hiljuti üht juttu, mis kirjeldas paarisuhet. Pesapunumist alustasid kaunis naine ja hurmav mees, kelle ühekssaamisest tundsid rõõmu kõik lähikondlased. Aastaid elati õnnelikult koos. Aja jooksul selgus, et naine oli pisut teistmoodi. Nimelt oli tal Jumala poolt kingitud imeline anne teatud sündmusi ette näha. Mees, nagu klappidega mühakas ikka, arvas, et tegemist on deemonliku soolapuhumisega ja käskis naisel kõik intuitsioonil tuginevad eelaimdused enda teada jätta. Vagur naine kuuletus.

Kuuletus kuni ajani, mil ta nägi ette, et mees saab töö juures surma. Ahastuses naine ei suutnud seekord oma aimdust enda teada jätta ja palus meest, et too täna tööle ei läheks. “Vait naine, ma ei usu su väljamõeldisi!”. Naine kartis kaotada oma meest ning ei mõtelnudki vait jääda. Ta nuttis ja anus niikaua, kuni mees leebus ja otsustas tusasena koju jääda.

Päeva lõpus sai paarike teada, et mehe töökoha juures kukkusid kraana küljest alla suured terasvardad, mis lömastasid mehe kolleegid, kes töötasid sama tööpingi lähedal, kus tavapäraselt töötas meeski. Selmet naist tänada elu päästmise eest, läks mees raevu: “Sa, raibe, teed koostööd deemonlike jõududega! Kuidas muidu oleksid sa seda teadnud?”

Mees ei saanud enne rahu, kui kutsus kohale hullumaja töötajad, kes viisid naise vaatamata tolle palumisele kliinikusse, kus arst diagnoosis õnnetukesel ärevushäired ja depressiooni. Loomulikult ei olnud naisel tegelikult midagi viga. Üks värdjas lihtsalt täitis teise värdja käsku. Tol ajal oli kombeks depressiooni ravida elektrilöökidega. Nii topitigi naisele külge eletroodid ning piinati ja rüvetati tema keha pika aja vältel niikaua, kuni arvati, et naine on depressioonist üle saanud. Kuidas on võimalik, et sellist ravimeetodit on üldse kasutatud? Terve kari arste on peast soojad või? See teeb sama välja, et peavalu korral võtame pea maha ja probleemi enam polegi. Kuidas saab haritud ja lugupeetud isik olla samal ajal täisdebiilik, nagu see meeski, kes oma naise elu päästmise eest hullumajja laseb viia?...

Kas Sina saadaksid oma abikaasa või elukaaslase(d) hullumajja pärast seda, kui Su armastatu on ilmutanud üleloomulikke võimeid, mis Sinu jaoks on arusaamatud? Kas ka siis, kui Su armastatu päästis tänu oma andele Su elu?

Kujuta ette, et Sa oled arst. Hulluarst. Sõber toob Sinu juurde oma elukaaslase ja ütleb: “Mu kallike on hulluks läinud – ravi teda. Ravi teda elektrilöökidega piinamise teel.  Tee talle ükskõik, mis säru – peaasi, et terveks saab“. Arstina tuvastad, et tegelikkuses pole Su sõbra kaaslasel midagi viga. Kas Sa täidad sõbra palve või jääd inimlikuks ja tuginedes oma väärtushinnangutele ei hakka rüvetama teise inimese keha ega hinge?

Eelpool olev lugu on hea näide sellest, et oma elukaaslast tuleb hoolega valida. Sa ei sõua ju abieluranda esimesega, kes sulle lilli toob või sellega, kellel kõige suuremad rinnad on. Ümbritse end inimestega, kes sinust päriselt ka hoolivad ja kõige lähemale lase need, kes hoolivad kõige rohkem.

Mind on õnnistatud Janika ja Micaga, kes on valmis minu heaks kõike tegema. Kui mul on tarvis, et keegi mu kätt hoiab, siis Janika korraldab kõik oma asjad nii, et ta saaks tulla mulle toeks. Tiburull ei ütle mulle kunagi: “Ma ei saa tulla. Rong on katki ja lennukiga sõit on liiga aeganõudev!”. See hämmastav naine lükkab kõik muud asjad edasi ja leiab ükskõik millise viisi, et täita missioon: “Supinaha vedamine!”. Hilisõhtune buss ega paduvihm, mäed ega kraavid, mered ega pikad vahemaad ei takista tal selgrootut amööbi pulga otsas püsti lükkamast.

Sama lugu on Micaga, kellele on ütlematagi selge, mida teha. Ta leiab ise kõige vajalikumad viisid ja moodused, kuidas kõige efektiivsemate lahendusteni jõuda. Kalli aitamiseks on ta valmis loobuma millest iganes. Mica on mees, kes vabanduste asemel otsib võimalusi.

Seniajani pole nad Janikaga veel otsinud võimalust panna oma surnuaias hingedega tantsiv elukaaslane hullumajja. Hääled mu peas ütlevad, et nad ei tee seda kunagi. Mõni silmaklappidega kastis elav jõhkard paneks mulle juba nende häälte pärast hullusärgi selga. Õnneks selline ei saa mitte kunagi mu kaaslaseks… Kuidas ma seda tean? Hääled ütlesid…

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar