Sinu valin nüüd ma!


Taaskord on kätte jõudnud kohalike omavalitsuste valimised. Mõned väidavad, et valimistel pole mingit mõtet, kuna nende hääl nagunii midagi ei loe / ei muuda. Leidub ka neid, kes on kindlad, et Eestis pole võimalik läbi viia ausaid, demokraatlikel väärtustel põhinevaid valimisi. Kinnitan Sulle: Eestis puuduvad jõud, mis suudaksid oma äranägemise järgi valimistulemusi ebaõiglaselt kajastada. Kuna meie kodumaa valimised on ausad, siis tõepoolest iga hääl loeb ning võib nii mõndagi muuta. Soovitan Sinulgi kodukandi arengusse oma sõna sekka öelda.

Õhtul, kui need pereliikmed, kes koju planeerisid jõuda, olid pesa sisemise välisukse enda järel sulgenud, ei hakanudki me arutama, missuguse juuksevärvi ma peaks talveperioodiks valima. Valimine siiski tõusis päevakorda. Olles oma TÜ lõputöö raames tutvunud erinevate Eesti erakondade valimisplatvormidega ning inimarengu aruannetega, jõudsin järeldusele, et enim on oma programmides erinevate ekspertide poolt välja toodud probleemide lahendamisele tähelepanu pööranud Sotsiaaldemokraatlik Erakond.   

Sotsiaaldemokraadid oma meeskonnaga seisavad tuleviku Eesti eest, mis on üks maailma atraktiivsemaid ja inimsõbralikumaid elukeskkondi, mida iseloomustab korruptsioonivaba, uuendusmeelne ja asjatundlik juhtimine koostöös kogukondade ning huvirühmadega. Sotsid näevad Eestit riigina, kus kõigil on hea ja turvaline elada ning kus ei ole kohta rahvuse, usu, vanuse, nahavärvi, seksuaalsuse või muul alusel tagakiusamisel.

Hea lugeja on ilmselt juba aru saanud, et mu mõistus, süda ja hing harmoneeruvad kõige tihedamalt just sotsiaaldemokraatliku maailmavaatega. Valiku realiseerimiseks oli mu uus elukaaslane, Matis, vaid loetud minutitega oma tuppa voodisse valimisjaoskonna üles seadnud. Hämmastav mees! Meil Janikaga ei jäänud muud üle, kui vajalikud vahendid kaasa rabada ja Matise voodisse karata oma eelistusi kinnitama. E-hääletamine on lihtne ja mugav. Sel aastal on rekordarv e-hääletajaid.

Juhtumisi nägin oma kodukoha kandidaatide seas head sõpra, Maris Silda. Teadmine, kui tulihingeliselt ja südamega on ta aastaid poliitikas figureerinud ja õige asja eest väljas olnud, tegi otsustamise lihtsaks. Ka Janika oli minuga päri. Soovin edu, õnne ja helgeid mõtteid kõikidele sotsidele! Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar