2018

Mõtlesin natuke, et kuhu ma täpselt selle postituse kirjutan, nimelt on mul ka enda isiklik ja kinnine blogi, kuhu lähevad juba pikalt aastate kokkuvõtted. Detailne aasta kokkuvõte lähebki sinna, kuid üldist juttu ja 2017. aasta plaanid võin siia panna. Mina usun küll sellesse, et kui oma plaanid kirja panna ja neid jagada või kõva häälega välja öelda, siis see on juba üks samm nende teostamise poole.

2017 ei ole olnud hea aasta. Või siis. Natuke oli. Igal juhul on mul üle pika aja päris hea meel, et algab uus aasta ning ma saan mingi peatüki oma elus lõpetada ja uuega edasi minna.

2017. Alustame positiivsest. Kaks põhilist asja: kodu ja töö. Sellel aastal sain endale kodu, kuhu mul on hea tulla ning elan koos inimestega, kellega mul on siiralt hea meel koos elada. Olen selle stabiilsuse eest väga tänulik. Mul oli pikalt puudu oma kodu ning oma seltskond, kellega seda jagada. Töö. Samamoodi, nagu mul on hea meel minna koju, on mul ka hea meel minna tööle. Iga päev lähen hea meelega tööle, seal on huvitav, mul on piisavalt väljakutseid ja vaheldust. Jällegi. Olen tänulik. Mäletan, kui ma väiksena vaid unistasin, et mul oleks selline töö, nagu mul praegu on. 

Miks 2017 mulle aga positiivsena meelde ei jää, on isiklikud suhted. Oli päris mitmeid keerulisi ja valusaid juhtumeid, kus midagi sai otsa. Suhe, sõprus, hästi toimiv koostöö, usaldus. Ma ei mäletagi sellist aastat varasemast. Asi sai alguse aprillis ning jätkus augustist kuni aasta lõpuni. Võin ilma ilustamata öelda, et see on olnud valus ja "sakkis täiega". Ma siiralt loodan, et selle kõigega on nüüd ühel pool. Hetkel illustreerib mu arvuti desktopi aga endiselt allolev pildike. This is fine. 
https://www.dailydot.com/wp-content/uploads/693/44/f74bf8fba3ce40739c1425f3488cce7c.jpg
Positiivset mainides, siis on mul olnud väga ägedad tööalased lähetused ja reisid. 2xKeenia, Jordaania, Nepaal, Uganda, Prantsusmaa, 2xBelgia. Midagi unustasin kindlasti ära. Ma tunnen, et töötan kõige paremini, kui mul ongi pidevalt tihe graafik ja väljakutsed. Sel aastal see ka nii oli. Mingil hetkel, aprillis Jordaanias olles, märkasin, et ma olin tööreisidega nii ära harjunud, et unustasin lisada vaba päeva, et külastada turismi vaatamisväärsusi ning pärast seda proovisin ikkagi tööreisidesse ka midagi enda jaoks isiklikku ja toredat põimida, olgu selleks siis sõpradega kohtumine Ugandas, massaaž Keenias, kaks päeva vaatamisväärsusteks Nepaalis. Selleks kevadeks plaanin juba nädalavahetust Pariisis, kui seekord jälle Prantsusmaale tööasjus lähen. Sest miks mitte :)

Negatiivsest poolest olen vist natuke liiga tööle pühendunud, kuna mõned isiklikumad asjad, eriti hobid on tahaplaanile jäänud. Näiteks regulaarne trenn, autojuhilubade tegemine, kirjutamine. Kuna pidevalt oli mingi pikem lähetus tulemas, siis lükkasin neid asju kuhugi tulevikku. Järgmisel aastal tundub, et tööreele olen nüüdseks hästi peale saanud ning keskenduma peaks just isiklikule arengule. Tsiteerides Matist, siis selleks, et stabiilselt seista, on vaja kolme jalga. Minu 2018. aasta kolm jalga oleks järgmised: töö, kodu+sõbrad, isiklik areng+hobid. 

Kuna kohusetunne on mul üsna suur, siis tundub, et töö ja kooliasjad saavad tehtud, hetkel panustan aega ka sõpradele ja kodule, seega tuleki natuke üle vaadata uuesti oma hobid ning isiklikud töövälised plaanid. Mis siin ikka.

Sellel rindel oleks plaanide nimekiri järgmine:
 • juhiload - no kaua võib ühte lihtsat asja teha onju
 • regulaarne trenn - ühinen sel aastal selle pundiga, kes lubab trenni hakata tegema :)
 • keeleõpe - sooviks õppida/taasõppida mõnda keelt kursustel, näiteks prantsuse
 • reisiblogi - on idee teha korralik Aafrikale keskenduv blogi inglise keeles, tuginedes juba olemas olevale materjalile
 • rahvusvaheliste suhete baka - teen seda kaugõppes, viimane poolasta algab jaanuaris, oleks tore kätte saada
 • loen rohkem aafrika autorite raamatuid ja vaatan üldharivaid dokumentaale/filme
 • aafrika uuringute magister - teha on magistritöö, tegin seal mingisuguse uuringu eelmisel suvel, aga ei ole sellega rahul, proovin teha samme selles suunas, et ma saaks seda uuringut teha riigis, mis on mulle väljakutsuv, minu pikaaegne unistus on Lõuna-Sudaan
 • mingi täitsa uus hobi/kursus/tegevus
 • matkamine - see hobi on jäänud unarusse, tahaksin veeta sel aastal rohkem aega looduses
 • fotod paberile - mul on aastate jooksul väga palju fotosid ägedatest mälestustest, soovin need saada prinditud albumitesse
 • ja nüüd perekond, lugege: ma teen rohkem kodus süüa kui eelmisel aastal :)
Tegelikult on ideid rohkem, aga siia sai miinimumprogramm :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar