Kuidas saada valgustatuks?

Oled Sa kunagi kuulnud kriiskavat heli, mis on nii vali ja läbitungiv, et ajurakud tõmbuvad krampi ning on selline tunne, et keegi nüsib nüri noaga mööda Su veresoonte seinu? Meie pere äsja koges seda lõhkuvat ja üles raputavat tunnet. Mis järgneb igale purustusele, seda peaksid Sa, kallis lugeja, juba teadma?

Sättisime Veikoga koridori seinale kena korkmaterjalist teadetetahvli, millel toimuks kiire ja mugav infovahetus. Esimene oluline teave, mis juba üles sai riputatud, on ühistranspordi ajad. Ehkki meie perel on kolm autot, oleme me piisavalt keskkonnateadlikud ning soovime võimaluse korral oma ökoloogilist jalajälge pisut vähendada. Samas jätkub tahvlil ruumi ka teistsuguse info jaoks, nagu näiteks: “Meelis, vii ometi see prügi juba välja!” või “Sorry Matu, piim on jälle otsas!” või "Veiko, kas Sa kunagi koju ka tuled?" või "Janika, millal parimat Türgi kohvi saab?"

Koridoris ringi vaadates torkas Veikol korraga pähe, et alarmsüsteemi tablool olev kellaaeg võiks õige olla – siis jõuab hommikuti kiiruga õigeaegselt rongile. Pärast seda, kui Matis oli mõned tabloo nupud läbi klõpsutanud, otsustas ta netist vajalikku teavet otsima hakata. Süüdimatu ullike, nagu ma olen, mõtlesin, et kui raske see kellaaja muutmine ikka olla saab ja hakkasin ka asjalikult nuppe näppima. Tulemuseks oli see, et mul õnnestus enda teadmata valida häiresse mineku kood. Kuidas on võimalik lihtsalt niisama sisestada eelmise omaniku poolt välja mõeldud kood?

Igatahes keegi meist seda koodi ei teadnud ja alarmi polnud võimalik numbrite sisestamise teel maha võtta. Häire oli nii võimas, et ehmatas mind poolsurnuks. Ma ei imesta, kui kõrvalmaja elanikel hakkas ootamatult lehkavat pruuni vedelikku kõrvust välja purskama. Ma polnud varem sellist möirgamist kuulnud. Kuna nuppude klõpsimine ei aidanud, ronis Veiko tooli otsa ja ühendas heligeneraatori lahti. Hullem oli küll sellega möödas, kuid tabloo piiksus endiselt.  Matis niikaua otsis netist infot, kuidas süsteemi vaikima sundida. Kiire ja terasena leidis ta vajaliku info operatiivselt üles ning tegi omapoolsed korrektuurid, mille tulemusena saime kõik oma kõrvu puhata ja imelist vaikust nautida. Veiksil õnnestus endiselt omanikult saada kood, millega saame edaspidi korteri valve alla panna. Ja lõppude lõpuks õnnestus ka kell õigeks saada. Antud loo õppetund: “Read the fu… manual, you idiot!”. Kas manuaali lugemine oleks võimaldanud meil jõuda punkti, kus oleme praegu?


Aga sellest ei tahtnud ma täna rääkida. Mis Sa arvad, mitut meest läheb vaja, et saada valgustatuks? Selleks läheb vaja täpselt niipalju ürgmehi, nagu parasjagu neid on. Läbirääkimiste teel selgub, et üks neist soetab vajaliku kraami, teine puurib augu ja lükkab sisse ning kolmas ühendab otsad. Ja nii saigi valgus! Kes tegi? Püha kolmainsus tegi!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar