2018 plaanid - jaanuari kokkuvõte

Oma plaanid avalikult kirja panna on hea trikk. Siis on need välja öeldud ning kuskil ka talletatud. Ehk siis on hea check list olemas ning vahepeal mingid inimesed ka siin ja seal tuletavad lubadusi meelde.

Aga mis siis ikka. Analüüsime, kuidas esimene kuu läinud on.

Plaanid, kus on olnud arenguid:

juhiload - kursusel kirjas, esimene teooriatund on 10. veebruaril ning õppemaks tasutud
keeleõpe - prantuse keele kursusel kirjas, õppemaks makstud (ei ole tagasiteed enam :D), 13. veebruar saab siis meie B1 kursus alustada ühtlustumist (loe: mul on arvatavasti esimesed 1-2 kuud rämeraske, aga no see oli ainus ajaliselt sobiv grupp) 
Aafrika reisiblogi - tegelesin domeenide ja serveriruumidega, vaikselt arendan sisu, kuid selle kõrvalt tegin ka ühel õhtul suht kiirelt ära ka hoopis selle siinse blogi uuenduskuuri, mida ammu plaaninud olin
rahvusvaheliste suhete baka - noh, mis te arvate, mille kodutöö asemel ma hetkel seda postitust siin trükin. Positiivse poole pealt olen siiamaani kõigis seminarides kohal käinud, loengute materjale ja muud pean veel lugema hakkama, ootan põnevusega kodust aega Eestis, mil ei pea iga hommik kell 7.30 ärkama ning on natuke rohkem energiat ja aega ka sellele keskenduda, aga üldiselt olen teel, et see kraad suveks kätte saada
loen rohkem aafrika autorite raamatuid ja vaatan üldharivaid dokumentaale/filme - olen juba 3 dokumentaali Somaalimaast vaadanud ning loen hetkel raamatut "City of Thorns", mis on Dadaabi pagulaslaagrist Keenias, kus elavad somaallased. Kooli uurimistööd on ka mõlemad Aafrikast. Lisaks ostsin kindle, kuna mind huvitavaid raamatuid Eestis tihti ei müüa, siis saan sellega lugeda, nagu ka oma praegust raamatut loen.
Aafrika uuringute magister - Jah. See asi nõuab vist suurimat planeerimist, kuid hetkel tundub, et pole võimatu. Mõne kuu jooksul peaks selguma, kas saan Lõuna-Sudaani minna või teen oma Ugandas alustatud lõputööd suvel edasi. Aga. Ma olen sellele mõelnud ning tundub realistlik, et peaks oktoobriks ikka valmis saama.

Midagi pole tehtud:

mingi täitsa uus hobi/kursus/tegevus - katsun oma juhilubade ja prantsuse keelega asja käima tõmmata, siis vaatan edasi
matkamine - suvel kindlasti, loodan, et ka varem
fotod paberile - mõni päev peaks sellega peale hakkama
ma teen rohkem kodus süüa kui eelmisel aastal :) - kui ma nüüd koju jõudes 3 korda süüa teen, siis vast on rohkem, kui eelmine aasta :)
regulaarne trenn - ei ole alustanud

Jaanuaris lisandunud plaan:

raha säästa - olen ikka natukene raha kogunud, aga tavaliselt tuleb mingi suurem reis jms kulutused ja siis mingist summast enam edasi ei kogune. Sel aastal prooviks siis natukene oma reisikirge taltsutada ning veidi jõulisemalt koguda. P.S umbes paar minutit pärast selle otsuse tegemist maksin ära prantsuse keele kursuse ja panin autokooli kirja ehk siis kulutasin raha :) Lohutasin end sellega, et need tasud on ikkagi poole aasta peale, mitte igakuised.

Burgereid luban ka endistes kogustes edasi süüa !!!

1 kommentaar:

  1. Kui fotosid tahad hästi printida, mine Photopointi.

    Kui sa fotodele tõelist austust avaldada tahad, siis mine 35mm.ee. See asub Alari juurest 4 mina jalutamist.

    VastaKustuta