Mida sa kompenseerid siin praegu omast arust!?


Hei rahvas! Pole teile ammu kirjutanud ning väga tihti ei kirjuta ka, kuna.. noh.. Fookus on mujal. Aga et ma täna sõidan üle miljoni aasta rongiga ning ootan praegu ühe protsessi taga, mõtlesin, et viskan vana mõtte kirja.

Kompenseerimisest siis. Olen märganud inimesi sapiselt sosistamas või kellelegi otse välja ütlemas mõtet, et mida sa siin omast arust kompenseerid... Vägagi levinud on naljad, kus uhket autot (ja tavaliselt siin Eestimaal BMW-d) nähes irvitatakse välja see mõte. Või olen ennastki tabanud mõttelt kellegi kummivilinale järgi muiates, et mida see tont seal kompenseerib :D.

Seda kritiseerimist või naljatamist tuleb nii meie seast kui filmidest/muudest teostest. Jällegi näen sagedaselt mõtet, kus inimesed näevad vanemat härrat temast palju noorema naisega ning kompenseerimisteooriad on kopsti letis.

Ja loomulikult on levinud mõttekäigud, millekohaselt tuuakse kõikvõimalikke käitumismustreid esile kui madala ajupotentsiaali varjamist või kompenseerimist. Sarnaselt kritiseeritakse seda, kuidas inimene välja näeb ja ennast sätib.

Ja nii võib mõelda ükskõik mille üle. Madal enesehinnag. Kuidas kompenseerida? Näiteks maskidega. Oled omast arust liiga paks? Venita musta värvi riided selga. Liiga loll. Ole vait või kanna ilusat kleiti või ülikonda. Ning ka see, mida me ütleme või kuidas me midagi teeme, võib kellelegi kompenseerimise vaatevinklis risti ette jääda.Teade, mis. Kui me tabame end nõnda irvitamas, siis me võiks korraks peeglisse vaadata. Just sellesse hetke, kus me siin ja preagu oleme. Ning küsida, et mida meie siin ja praegu selle irvitamisega kompenseerime :D

Ma tunnen, et mul on meeletu unekas ning ma sõidan praegu rongiga vastu päevale, kus rong viib mu ühest Eesti otsast teise, sealt võtan auto, liigun Põlvamaale, ehitan pisut roboteid, liigun Tartusse ning sealt edasi Saaremaale, kus tuleb kohtuda mitme inimesega ning siis hommikuks aju tööle saada. Detailidesse laskumata see on küll kompenseerimist väärt.

Ma leian, et kompenseerimine võib olla ilus ja hea ja loomulik. See on läbi evolutsiooni välja arenenud biosüsteemidele ning mõistuslikele olenditele omane tööriist, mille abil nad saavad elus paremini hakkama. Meetod kogeda naudinguid. Olen näinud ja teinud roboteid, kus ühe juhtme läbilõikamine halvab kogu funktsionaalsuse. Sellist asja inimestega nii lihtsalt ei juhtu. Murrad käeluu, saad ikka autoga sõita või WC-s käia. Me oleme suured ja keerulised ja põnevad ning kompenseerimisvõimelised J


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar